УКРАЇНА

Луценко отримав пояснення від свого заступника щодо конфлікту із НАБУ

УКРАЇНА/Луценко отримав пояснення від свого заступника щодо конфлікту із НАБУ
Зберегти
Вигляд
lead

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що після зустрічі з президентом України Петром Порошенко, а також за підсумками наради з керівництвом Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури сторони прийшли до висновку, що у них «загальні цілі та спільна відповідальність».

«Зустрівся з президентом і керівниками всіх правоохоронних структур. Завершив день нарадою з керівниками НАБУ і САП. Рішення підтвердили, що у нас спільні цілі і спільна відповідальність», – написав Луценко в Facebook.

Він також пояснив, що у зв'язку з інцидентом, що стався 12 серпня між співробітниками НАБУ і Генпрокуратури, він заслухав пояснення заступника генпрокурора Юрія Столярчука та начальника департаменту розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Володимира Гуцуляка.

Нагадаємо, під стінами Генпрокуратури пройшов мітинг з вимогою припинити тиск на НАБУ.  

Про відкритий конфлікт між НАБУ та ГПУ стало відомо 5 серпня, коли представники Генпрокуратури прийшли до офісу Бюро для проведення обшуків. Очолював посланців з ГПУ Дмитро Сус із департаменту особливо важливих економічних справ. Керівництво НАБУ відмовилося пускати прокурорів і навіть залучило власний спецназ. Як заявили в Бюро — «для уникнення провокацій».

Однак, прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган пізніше написала у Facebook, що слідчі ГПУ все ж вилучили певну частину документів. Предметом конфлікту стали матеріали, які стосувалися проведення негласних слідчих дій, зокрема – прослуховування телефонів.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що детективи НАБУ відкрили кримінальне провадження проти співробітників Генпрокуратури за незаконне викрадення і тортури. 

Про ситуацію між НАБУ та Генпрокуратурою читайте в матеріалі Громадського: «НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро».

Пов`язані новини