УКРАЇНА

Луценко про повне очищення прокуратури: Цю частину справи я не зробив

21 серпня, 2018 18:39
УКРАЇНА/Луценко про повне очищення прокуратури: Цю частину справи я не зробив
Зберегти
Вигляд
Звільнені за порушення прокурори відновлюються через суд, зазначив Луценко. Цьому сприяє відсутність рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що найбільшою проблемою в Генеральній прокуратурі є неможливість повного очищення органу від корумпованих прокурорів.

Про це Луценко повідомив під час брифінгу в Києві.

«Маю визнати, що найбільшою проблемою в ГПУ і в моїй діяльності є незакінчене очищення рядів прокурорів. Це правда, я на це постійно чую обгрутновані скарги і мушу визнати, що цю частину справи я не зробив», — сказав Луценко.

«Я можу детально розповісти, чому так стається. Наприклад, у нас взагалі немає можливості переатестації. Вона не передбачена чинним законодавством, на відміну від МВС, або інших структур», — зазначив він.

За його словами, звільнені за порушення прокурори відновлюються через суд. Цьому сприяє відсутність рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). 

«Нажаль, після того, як генінспекція фіксує певні порушення і звільняє прокурора — він відновлюється по суду, суд прийняв за практику, що без рішення НАЗК звільнення за корупційні діяння неможливе», — пояснив генпрокурор.  

«Тому я всі ваші скарги, шановні журналісти, пропустив через генінспекцію і віддав НАЗК. Дуже розраховую, що найближчим часом вони проведуть таку ж перевірку, яку пройшов, наприклад, я», — додав Луценко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент призначив главою столичного управління СБУ прокурора, який уникнув люстрації

Пов`язані новини