УКРАЇНА

Луценко стверджує, що справа Януковича «майже готова» до передачі в суд

УКРАЇНА/Луценко стверджує, що справа Януковича «майже готова» до передачі в суд
Зберегти
Вигляд

Генеральний прокурор Юрій Луценко запевнив, що справа про злочини режиму Віктора Януковича «майже готова» до передачі в суд. Про це Луценко заявив на брифінгу у вівторок.

«Ми маємо подати до кінця цього року велику справу про державну зраду, стаття 111 Кримінального кодексу, створеним Януковичем організованим злочинним угрупуванням, стаття 255. Вона буде включати в себе епізоди: узурпація влади, доведення до небоєздатності збройних сил України, розвал СБУ, знищення інформаційної безпеки України, нанесення великих збитків економічній безпеці України, перехід на бік ворога, що привело до втрати територіальної цілісності і суверенітету України», – сказав Луценко.

За словами генпрокурора, більшість цих статей – це робота військової прокуратури, яка вже звітує про «високу ступінь готовності справ до передачі в суд».

«Від департаменту (Генпрокуратури зі спецрозслідувань Сергія) Горбатюка ми очікували справи про економіку. Довго очікували. Влітку я відчув, що прогресу там немає, і, користуючись наданим законом мені правом, передав справи (екс-міністра доходів і зборів Олександра) Клименка і (олігарха-втікача Сергія) Курченка у відання військових прокурорів», – сказав Луценко.

Напередодні генпрокурор заявив, що хоче об’єднати усі матеріали слідства щодо злочинів Майдану і режиму Януковича в одну «велику справу» і передати її до суду до кінця 2016 року.

Для цього Луценко створив «управління з розслідування злочинів, вчинених режимом Януковича». До його складу увійшло 63 співробітники.

Адвокати родин Небесної Сотні та родичі загиблих учасників Євромайдану негативно сприйняли такий крок генпрокурора. За їх словами, це може спричинити фактичне знищення усіх напрацювань у розслідуванні та непритягнення винних до реальної відповідальності.

Пов`язані новини