Луценко залишив комітет і заблокував розгляд зняття недоторканності з депутата Полякова
Генеральний прокурор Юрій Луценко після сварки залишив приміщення регламентного комітету Верховної Ради, де розглядається подання про зняття недоторканності з депуата «Народного фронту» Максима Полякова.
Генеральний прокурор Юрій Луценко після сварки залишив приміщення регламентного комітету Верховної Ради, де розглядається подання про зняття недоторканності з депуата «Народного фронту» Максима Полякова.
Про це повідомляє кореспондент Громадського.
Сварка сталася, коли депутати задавали питання Луценку та Полякову.
«Ви покриваєте корупцію, тут в цьому залі, чорт забери. Посилання на події, які не відносяться до розгляду — це все для того, щоб ввести в оману суспільство», — сказав Луценко і вийшов з приміщення комітету.
Виконуючий обов'язки голови комітету Павло Пинзеник заявив, що без присутності генпрокурора комітет не може розглядати подання на зняття депутатської недоторканності. Тому Пинзеник оголосив безстрокову перерву.
Депутати Максим Поляков і Борислав Розенблат підозрюються прокуратурою у отриманні коштів і лобіюванні інтересів іноземної компанії «Фуджейра», яка займається видобутком бурштину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помпи, гроші, два депутати: що відомо про справу Розенблата.
ГПУ підозрює, що депутати вносили законодавчі правки щодо зменшення ренти за видобуток бурштину з 25% до 5%.
Слідчі зазначають, що у переговорах і передачі грошей Поляков і Розенблат задіяли своїх помічників, охоронців, і секретаріат міжфракційного об’єднання «Депутатський контроль», яке декларує боротьбу з корупцією.
За даними правоохоронців, депутати домовилися про вимагання $15 тисяч від представника компанії «Фуджейра» — тобто по $7500 кожному.
Ці гроші вони мали отримати за підписання як ініціатори проектів законів про внесення змін до Податкового та Митного кодексів.
Раніше повідомлялось, що ГПУ просить у Ради дозвіл на затримання та арешт депутата Полякова.
Нагадаємо, НАБУ спільно з ФБР викрили злочинну бурштинову схему за участі депутатів Ради. Загальна сума хабарів за декількома епізодами склала $300 тисяч. В рамках розслідування затримано 6 осіб. Усі факти передачі хабарів, за словами Ситника, зафіксовані.
Зокрема, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Борислав Розенблат і депутат від «Народного фронту» Максим Поляков підозрюються в отриманні хабара за зміни в законопроектах про видобуток бурштину.
У середу 20 червня стало відомо, що ГПУ погодила подання на зняття депутатської недоторканності з депутатів Полякова і Розенблата.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: