У вівторок, 7 липня, у Львівській обласній інфекційній лікарні у 46-річного чоловіка, який тривалий час працював в Африці, виявили найважчий вид малярії — тропічну малярію.

Про це повідомила лікарка-паразитолог львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Елла Матіяш виданню ZAXID.NET.

За її словами, чоловік шість років працював в Уганді. Зі слів пацієнта, профілактичного лікування від малярії не проходив, захищався від комарів різними спреями, сітками тощо.

Чоловік родом з Дніпропетровщини, до Львова приїхав у справах, де в нього піднялася температура, почалася лихоманка, озноб, головний біль, біль у м’язах, слабкість.

Він запідозрив малярію і звернувся до лікарів інфекційної лікарні. Після обстежень інфекціоністи діагностували у пацієнта найважчий вид малярії — тропічну малярію.

«Його стан середньої важкості. Чоловік вчасно звернувся по допомогу до медиків. Зараз він перебуває на лікуванні у Львівській обласній інфекційній лікарні, де отримує відповідне лікування», — каже Елла Матіяш.

На Львівщині щороку фіксують один-три випадки малярії. Останній випадок тропічної малярії на Львівщині було зафіксовано у січні 2019 року. 43-річний львівський бізнесмен повернувся з Конго, де заразився малярією. До лікарні він потрапив у важкому стані, врятувати його медикам не вдалося.

Малярія — це інфекційне захворювання, яке характеризується гострим, а інколи затяжним перебігом, періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки.

Є чотири види малярії, найважчою є тропічна малярія, що у 40% закінчується смертю. Захворювання передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів.

Поділитись: