Метрополітени в Україні планують відкрити на четвертому етапі виходу з карантину — коли епідемія остаточно піде на спад.

Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Метро ми передбачали відкрити на четвертому етапі, коли протягом 10 днів поспіль кількість нових не пов'язаних між собою випадків захворювання буде менше ніж 5 на область», — сказав він.

Ляшко наголосив, що відкриття метро повністю залежить від епідемічної ситуації.

«Якщо говорити про 5 не пов'язаних випадків, то зрозуміло, що в такому випадку епідемія остаточно йде на спад. Подивимось, як вийде, чи зможемо ми так довго не відкривати метро з економічної точки зору. Знову ж таки, це буде питанням дискусії та відслідковування кількості випадків, готовності системи охорони здоров’я їх приймати», — пояснив головний санлікар.

Метрополітен в Україні є у Києві, Харкові та Дніпрі.

Також Ляшко розповів, коли українці зможуть ходити без масок.

Нагадаємо, уряд продовжив дію карантину до 22 травня, але з 11 травня стартує перший етап пом'якшення обмежувальних заходів. Загалом уряд представив 5 етапів виходу з карантину.

7 травня Кабінет міністрів оприлюднив постанову щодо продовження в Україні карантину до 22 травня з запровадженням певних послаблень вже з 11 травня.

В Україні з початку епідемії вже підтвердили 15 232 випадки інфікування коронавірусом. За добу зафіксували 522 випадки хвороби. З початку епідемії в Україні 3 060 пацієнтів вже одужали (+151 за добу), а 391 — помер (+15 за добу).

Поділитись: