УКРАЇНА

Лише третина зареєстрованих в Раді документів виноситься на розгляд

УКРАЇНА/Лише третина зареєстрованих в Раді документів виноситься на розгляд
Зберегти
Вигляд

Лише третина документів та законопроектів, які реєструють у Верховній Раді, потрапляють на розгляд. Про це в ефірі Громадського розповіла керівниця проекту «USAID Рада» Олена Рибій.

«З усіх документів, які зареєстровані в парламенті, лише одна третина потрапляє на розгляд. А решта є мертвим вантажем», — сказала Рибій. Вона також зазначила, що кожне нове скликання парламенту анулює усі непроголосовані законопроекти, «і Рада фактично починає роботу з нуля».

В свою чергу, аналітик громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикрут повідомив, що за півтори роки роботи VIII скликання Ради було зареєстровано близько 6 тисяч документів.

«Президент із цих 6 тисяч зареєстрував 93 документи. Уряд близько півтисячі. 90% документів, які вносяться президентом, голосуються і стають законами. В уряді показник близько 50%», — сказав Неберикрут.

Водночас він наголосив, що ці документи не пишуться в реальному часі. «Більшість із цих документів були зареєстровані під час попередніх скликань. Партії та самі депутати піднімають ці документи і подають їх знову, — пояснив аналітик.

Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституції в частині правосуддя.

Пов`язані новини