Співпраця між Україною та Литвою посилюється, в тому числі й у військовій сфері, через небезпеку агресії з боку Росії.

Співпраця між Україною та Литвою посилюється, в тому числі й у військовій сфері, через небезпеку агресії з боку Росії.

Про це в ексклюзивному коментарі Громадському розказала президентка Литви Даля Грібаускайте на відкритті Литовського скверу у Києві.

«Існує багато геополітичних викликів, у нас агресивний сусід і ми це розуміємо. Тому співпраця необхідна для обох країн. Співпраця у військовій сфері? Так, вона вже відбувається. І я щаслива, що наші народи обмінюються досвідом; наші експерти працюють з вашими військовими. І ми також вчимось у вашої країни, як захищати свою країну», – сказала вона.

Грібаускайте також прокоментували внутрішні процеси, реформи та перетворення, які зараз відбуваються у країнах ЄС та Східної Європи.

«Якщо Україна та інші східно-європейські країни зможуть проводити реформи та змінюватись, будуть більш про-європейські, більш прозорі, чистіші від корупції, тоді у нас буде більше шансів та можливості допомогти цим країнам, і Європа зможе допомогти цим країнам, в тому числі, й Україні», – підсумувала президентка.

Нагадаємо, Литва ввела національні санкції проти Росії через вибори до Держдуми на території анексованого Криму.

Також Литва закрила в'їзд в країну 46-ти росіянам, причетним до організації кримінального переслідування громадян України Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

У вересні Міноборони Литви передало українським військовим 150 тонн боєприпасів.

Поділитись: