Люди п'ють і розважаються в лондонському кварталі Сохо, Велика Британія, 4 липня 2020 року. Після понад трьох місяців карантину в Англії дозволили відкрити паби, ресторани, перукарні та низку інших закладів
Фото:

EPA-EFE/VICKIE FLORES

У Великій Британії з 4 липня дозволили роботу пабів і ресторанів, а також послабили правила соціального дистанціювання: люди можуть наближатися одне до одного на відстань до одного метра, якщо носять маску. Поліція готувалася до першого дня роботи закладів, після чого вустами керівника Федерації поліції Англії та Уельсу Джона Аптера зробила висновок: люди напідпитку не можуть дотримуватися правил соціального дистанціювання.

Уранці 4 липня в день першого з часу карантину відкриття пабів і ресторанів поліція Лондона закликала людей дотримуватися правил безпеки, аби не піддатися ризику зараження коронавірусом. «Карантин послаблюється, і нам потрібно й надалі працювати разом, аби допомогти захистити Національну службу охорони здоров’я. Тож під час гулянок, будь ласка, зберігайте соціальну дистанцію», — написала поліція у Twitter.

Слід зауважити, що відкрили паби лише в Англії і — ще з 3 липня — в Північній Ірландії. Уельс і Шотландія запровадили окремі правила карантину під час епідемії — і не дозволили поки відкривати паби, ресторани та більшість інших закладів, а також послаблювати обмеження щодо соціального дистанціювання.

Цей день був настільки довгоочікуваним для британців, що вони навіть назвали його «суперсуботою». І справді: вперше з часу введення у Великій Британії карантину — тобто три місяці — людям дозволили випити алкоголь у пабах. З вечора 4 липня в соцмережах люди викладали фото довгих черг до закладів та переповнених зал — про дотримання безпечної відстані там і не йшлося.

Вивіска з написом «4 липня — день визволення» на одному із салонів краси в Лондоні, Велика Британія, 1 липня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/NEIL HALL

П’ять пабів у Нотінґемширі вирішили закритися раніше через поведінку відвідувачів: в одному з них розбили вікно, а в іншому сталася невелика сутичка, внаслідок чого поліцейські арештували чотирьох людей. А правоохоронці поліції Девона й Корнуола повідомили, що отримали понад тисячу дзвінків, більшість із яких — зі скаргами на антисоціальну поведінку, пов’язану зі вживанням алкоголю.

Очільник Федерації поліції Англії та Уельсу Джон Аптер 4 липня також був на чергуванні в місті Саусгемптон. «Багато роботи було на зміні: антисоціальна поведінка, голі чоловіки, наркотики класу "А", веселі п’янки, злі п’янки, бійки, ще більше злих п’янок, і ще одна людина, якій ми намагалися допомогти, назвала мене фашистською свинею!» — написав Аптер у Twitter.

«Було цілком зрозуміло, що люди напідпитку не можуть / не хочуть дотримуватися соціальної дистанції. Роботи на зміні було багато, але нам вдалося з нею впоратися», — додав він.

Люди п'ють і розважаються в лондонському кварталі Сохо, Велика Британія, 4 липня 2020 року. Після понад трьох місяців карантину в Англії дозволили відкрити паби, ресторани, перукарні та низку інших закладів
Фото:

EPA-EFE/VICKIE FLORES

Міністр охорони здоров’я Великої Британії Мет Генкок, реагуючи на слова Аптера, заявив: більшість людей чинили правильно й діяли відповідально. «Загалом я задоволений тим, що сталося вчора. Було втішно бачитти, як люди гуляють і переважно дотримуються соціального дистанціювання», — сказав міністр в етері Sky News.

Лише одне англійське місто стало винятком із «суперсуботи»: Лестер. Там із 29 червня ввели локальний карантин після спалаху коронавірусної хвороби. 4 липня, коли в решті Англії запрацювали паби й ресторани, місто залишилося порожнім.

Фото:

LestaLad/Twitter

Станом на 5 липня, як засвідчують дані Університету Джонса Гопкінса, коронавірусною хворобою у Великій Британії хворіли чи хворіють майже 287 тисяч людей — це сьомий показник у світі й перший у Європі. Від COVID-19 померли понад 44 тисячі британців.

Поділитись: