Нове дослідження показало, що Східно-Африканський розлом, через який континент розпадеться на частини через декілька мільйонів років, зачепить й острів Мадагаскар.

Про це йдеться у дослідженні вчених зі США, Португалії та Мадагаскару.

Вони використали точні дані GPS для фіксування руху Східної Африки, Мадагаскару та декількох островів в Індійському океані. За допомогою комп’ютерних моделей вони встановили, що Східно-Африканський розлом простягається на 600 кілометрів в ширину і зачіпає Мадагаскар.

Якщо ви пам’ятаєте зі школи, континенти на нашій планеті рухаються, бо всередині планети є рідка мантія, на якій «плавають» літосферні плити. Внаслідок їхнього зіткнення, наприклад, утворюються гори.

Так от, північ Мадагаскару розташована на Сомалійській плиті, а південна частина острова — на мікроплиті Лвандл (Lwandle). Ці частини рухаються разом з цими плитами, а решта острова розпадеться на декілька невеликих островів.

Водночас думати про переїзд жителям острова поки зарано, бо цей розкол відбувається зі швидкістю близько 7 міліметрів на рік, і це означає, що повноцінний розпад суші та утворення нових морів в Африці в цілому та на Мадагаскарі зокрема відбудеться через 5-10 мільйонів років.

Також слід нагадати, що Мадагаскар 88 мільйонів років тому був частиною індійського субконтиненту, але відколовся від нього і «приплив» до Африки.

Науковці давно вивчають Східно-Африканський розлом, який має розламати континент на частини, а ще більше інтересу додало виверження вулкану Даббаху, розташованого уздовж Сомалійської плити. Тоді (у 2005 році) після виверження вулкану утворився великий розлом земної кори.

Детальніше про те, як Африка розпадається на частини, читайте у матеріалі:

Кілька міліметрів на рік: як розпадається Африка та що утвориться між двома її частинами

Поділитись: