ENRU

Майнери криптовалют заважають ученим у Каліфорнії шукати іншопланетян — дослідники

Співробітники дослідницького центру SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence — «Пошук позаземного розуму») при Каліфорнійському університеті в Берклі поскаржилися на «криптовалютну манію», яка призвела до складнощів у роботі.

Про це повідомляє ВВС.

Вчені хотіли закупити обладнання для обсерваторій, але виявилось, що через майнінг (видобуток) криптовалют вони або зникли з полиць магазинів, або сильно подорожчали.

Ведучий учений проекту з пошуку позаземних цивілізацій Ден Вертімер пояснив, що команді потрібні були графічні чіпи для обробки даних з телескопів. Співробітники SETI хотіли встановити їх в центрах у США та Австралії, але зрозуміли, що більшість потужних відеокарт розкупили майнери.

«Це обмежує наш пошук інопланетян, обмежує наші спроби відповісти на питання, чи одні ми у всесвіті. Це нова проблема: ми зіткнулися з нею при останніх замовленнях обладнання. У нас є гроші, ми зв'язалися з постачальниками, але вони сказали: «У нас нічого немає», — заявив він.

Про проблеми заявили й інші вчені. Професор Аарон Парсонс працює з радіотелескопом «Гера» в Південній Африці, який шукає перші зірки в Галактиці. У листопаді 2017 року команда проекту отримала кошти на нові графічні чіпи, які коштували близько 500 доларів. Але відтоді ціна на них зросла вдвічі. Загальна переплата склала понад 32 тисяч доларів.