Махаючи грошима, Путін сіє розбіжності в ЄС (огляд преси)

default/Махаючи грошима, Путін сіє розбіжності в ЄС (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«Махаючи грошима, Путін сіє розбіжності в ЄС, намагаючись подолати санкції». Журналіст The New York Times Ендрю Хіггінс демонструє те, як Кіпр став однією зі слабких ланок Євросоюзу. «Використовуючи лестощі, гроші, історичну та ідеологічну пропаганду - Путін методично атакував найслабкіші ланки ЄС, розгорнувши кампанію з розширення свого впливу на деякі самі проблемні регіони Європи. Одне з його очевидних завдань – зруйнувати хитку єдність Заходу довкола конфлікту в Україні», - вважає Хіггінс. Крім Кіпру такими країнами він називає Грецію, Чехію та Угорщину. Росії наразі не вдалось обернути підтримку цих країн у якісь конкретні дії з протидії санкцій, які вимагають ухвали всіх 28 країн-членів ЄС, «але спроби влаштувати розкол наростають».

Associated Press пише про нетиповий публічний конфлікт між Президентом Чехії Мілошем Земаном та послом США Ендрю Шапіро довкола рішення Земана відвідати російський військовий парад. Водночас прем’єр-міністр Чехії та депутати парламенту підтримали рішення США не їхати до Москви на 9 травня. Раніше Земан сказав, що посол США Ендрю Шапіро є небажаним гостем у його резиденції в Празькому Граді. Прем’єр-міністр Богуслав Соботка назвав таку реакцію президента неадекватною. «Мені б хотілось, щоб ставлення президента до зовнішньої політики було більш професійним. Нам треба вміти спілкуватись з нашими друзями та союзниками», - цитує AP чеського прем’єра. Агентство нагадує, що посада президента є в Чехії досить церемоніальним постом і за зовнішню політику відповідає уряд.

«Чому європейці підтримали Обаму в питанні Ірану». Колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт пояснює єдність США та Європи в The Project Syndicate. «Кілька факторів спрацювало. Один з них – Європа, а точніше Велика Британія, Німеччина та Франція – понад десять років вели переговори з Іраном. Навіть коли президент США Джордж Буш таврував Іран як частину «вісі зла», ключові члени ЄС наполягали на тому, що дипломатія є кращою за війну. І поступово європейський підхід – спрацював. Важливим внеском у такий результат стали також розвіддані США, які свідчили, що у 2003-му Іран відмовився від конкретних планів розробки ядерної зброї», - повідомляє Карл Більдт. На його думку, «у Європи є вагомі причини на зняття санкцій з експорту іранської нафти. Додаткові поставки нафти на світові ринки спричинять зниження ціни, або стримають її від зростання. Крім економічної вигоди для європейських економік, низькі ціни сприяють стратегічним вигодам – особливо щодо стримування ревізіоністських амбіцій Путіна до України та інших країн».

«Стрілянина по рибі по-російськи. Голодні промосковські бойовики в Україні ловлять рибу з використанням гранатомета». На сторінках Інтернет версії газети The Daily Mail глузують з рибальських навичок сепаратистів та публікують відео, записане поблизу Донецька. «На ньому чути, як група проросійських бойовиків кричить у захваті перед пострілом з гранатомета у воду. Один навіть вигукує «Аллах Акбар»», - пише видання. Після пострілу десятки рибин плавали на поверхні озера. Відео вже стало хітом Інтернету в Україні та Росії. Воно спричинило на форумах дискусію щодо звірячої жорстокості бойовиків та ще раз підняло питання того, кому Росія надає дорогу зброю та амуніцію. І за яким призначенням цю зброю використовують.