Світ

Макрон хоче впроваджувати реформу залізниці у Франції попри протести

12 квітня, 2018 21:40
Світ/Макрон хоче впроваджувати реформу залізниці у Франції попри протести
Зберегти
Вигляд
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не планує відмовлятись від планів щодо реформування Державної залізничної компанії (SNCF), закликавши працівників припинити страйки.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не планує відмовлятись від планів щодо реформування Державної залізничної компанії (SNCF), закликавши працівників припинити страйки.

Про це Макрон заявив 12 квітня в інтерв'ю каналу TF1, передає AFP.

«Я вважаю, що профспілки роблять вірно. Нам потрібна сильна залізниця, сильний SNCF, і я поважаю їх боротьбу», — сказав Макрон.

Водночас він закликав залізничників прислухатись до потреб співгромадян. «Я також прошу їх повністю враховувати потреби наших співгромадян, яким доводиться миритися з цим, компаній, які можуть зазнати невдачі через страйк», — додав Макрон.

Макрон пообіцяв продовжувати реформу залізниці, попри те, що учасники професійних спілок анонсували тримісячний страйк.

За його словами, компанії потрібно більше гнучкості для організації своїх операцій з 2020 року.

«SNCF не може так працювати. Якщо я скажу 25-річному працівнику, що «ви будете найняті на тих же умовах, що і мій дідусь». Так це не працює», — сказав Макрон.

Нагадаємо, на початку квітня у Франції почались масові протести, організовані працівникам Державної залізничної компанії (SNCF).

Протестувальники вимагають підвищення заробітної платні та скасування реформи державних залізниць. Державна залізниця допустила до руху лише один високошвидкісний потяг із 8, а також один регіональний поїзд з 5.

Реформа SNCF, яка є монополістом у Франції, передбачає введення у залізничну галузь конкуренції, а також усунення в майбутньому статусу залізничника, який дає ряд пільг. Працівники залізниці побоюються, що компанію можуть приватизувати. Влада Франції заперечила такі плани.

Пов`язані новини