Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що міграційна криза в Європейському союзі переросла в політичну.

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що міграційна криза в Європейському союзі переросла в політичну. 

Про це політик заявив за підсумками саміту ЄС присвяченому мігранта, повідомляє сайт Європейської комісії.

«На мій погляд, слід дотримуватися простих і чітких рішень для врегулювання кризи», — заявив Макрон . 

На думку французького президента вирішення міграційної кризи повинно засноваватись на співпраці не всіх 28 держав ЄС, а тільки частини країн, готових взяти на себе відповідальність у цьому питанні.

«Нам необхідно краще захищати зовнішні кордони, виділяючи для цього додаткові інвестиції. Необхідно також забезпечити ефективну систему розподілу міграційного тягаря між країнами ЄС. Ми повинні реформувати процедуру Дубліна (дублінські правила європейського притулку - ред.), і ми повинні вжити заходів, які зроблять цю систему більш ефективною» , —наголосив Макрон.

Раніше повідомлялось, що прем'єр Бельгії Шарль Мішель під час саміту присвячено проблемам мігрантів закликав до посилення контролю за зовнішніми кордонами Європейського союзу.

На цьому ж саміті прем'єр Греції Алексіс Ципрас висунув чотири пропозиції по боротьбі з міграційною кризою. Зокрема Ципрас висловив сумнів в користі центрів для біженців поза межами ЄС.

Нагадаємо, Італія запропонувала на саміті ЄС присвяченому проблемі мігрантів «Європейську багаторівневу стратегію міграції», що включає 10 пунктів, спрямованих на регулювання потоків біженців.

Зазначимо, що Угорщина, Чехія, Польща та Словаччина оголосили бойкот саміту Євросоюзу присвяченому міграційній політиці.

Нагадаємо, Данія та Австрія запропонували створити центри для біженціву Європі, але за межами Європейського союзу.

Поділитись: