Макрон: Визнання Палестини — більше не табу для Франції
Президент Франції Емманюель Макрон припустив, що Париж може визнати Палестинську державу, якщо спроби створення двох держав — палестинської та єврейської — остаточно зазнають краху.
Про це пише Reuters.
У 2014 році французькі законодавці вже голосували із закликом до свого уряду визнати Палестину, але на цьому справа закінчилася.
Проте 16 лютого під час зустрічі з королем Йорданії Абдаллою II Макрон підтвердив, що Франція готова відкрити шлях до визнання Палестинської держави.
«Наші партнери в регіоні, зокрема Йорданія, працюють над цим, ми працюємо над цим із ними. Ми готові сприяти цьому в Європі та Раді Безпеки. Визнання Палестинської держави не є табу для Франції», — сказав Макрон.
Як припускає Reuters, коментарі Макрона, ймовірно, спрямовані на посилення тиску на Ізраїль через його військову операцію в Секторі Гази.
За твердженням служб охорони здоров’я Палестини, підконтрольних угрупованню ХАМАС, масштабний повітряний і наземний наступ Ізраїлю призвів до загибелі 28 тисяч людей у палестинському анклаві та залишив 2,3 мільйона його жителів без даху над головою.
Раніше цього місяця міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що частина британського політикуму наполягає на тому, щоб Британія в майбутньому домагалася визнання Палестинської держави.
Палестинська держава
Після Першої світової війни Сполучене Королівство отримало в тимчасове управління території Близького Сходу, які раніше входили до Османської імперії.
Через сплеск антисемітизму в міжвоєнних Польщі та Угорщині, а згодом — підйом нацизму в Німеччині на ці території почали емігрувати євреї з Європи.
29 листопада 1947 року Генеральна асамблея ООН резолюцією 181 оголосила про розділ території на дві незалежні держави — єврейську (Ізраїль) та арабську (Палестина), а також Великий Єрусалим — він повинен був безпосередньо контролюватися ООН.
Проте арабське населення відмовилося прийняти план ООН і не визнало самопроголошену єврейську державу.
15 травня 1948 року армії шести арабських країн — Лівану, Сирії, Саудівської Аравії, Трансйорданії, Іраку та Єгипту — вторглися на територію, відведену майбутній єврейській державі, з півночі, сходу та півдня. Ізраїль відстояв свої території та відвоював у тому ж році собі ще близько половини, виділених уже під арабську державу, а також Західний Єрусалим.
Згодом у 1967 році внаслідок Шестиденної війни ізраїльтяни захопили також Східний Єрусалим і решту палестинських територій, залишивши для палестинців невеликий анклав.
- Поділитися: