ENRU

Макрон заявив про відповідальність Франції за масові арешти євреїв у 1942 році

Президент Франції Еммануель Макрон наголосив на відповідальності Франції за масові арешти євреїв у 1942 році.

Про це він сказав під час траурного заходу з нагоди 75 роковин облави «Вель д'Ів» у присутності прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, передає DW.

«Це Франція організувала облаву і згодом депортацію» — заявив Макрон, додавши, що у цих подіях не брав участі «жоден німець».

Макрон також заявив, що Франція підтримує усі дипломатичні зусилля для припинення конфлікту між ізраїльтянами та палестинцями. Він закликав поновити переговори щодо мирного врегулювання і зазначив, що ізраїльтяни і палестинці мали би «жити поруч одне з одним в межах безпечних та визнаних кордонів».

Облава «Вель д'Ів» — це найбільша серія масових арештів євреїв, вчинена у Франції під час Другої світової війни. З 14 по 15 липня 1942 року в Парижі і його передмістях було заарештовано понад 13000 осіб, понад третина з яких складали діти. Більшість з них було згодом убито, вижили менше сотні людей.

Безпосередньо Vélodrome d'Hiver — це велодром в центрі Парижа, в який були поміщені заарештовані євреї. Він представляв собою криту велосипедну арену на розі бульвару Гренель і вулиці Нелатон в 15-му окрузі Парижа неподалік від Ейфелевої вежі. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram