Макрон заявив, що Зеленський зняв законопроєкт про перехідний період на вимогу «Нормандії». На Банковій це заперечували
Президент Франції Еммануель Макрон після перемовин з президентом РФ Володимиром Путіним у Москві привітав відкликання з Верховної Ради законопроєкту про перехідний період тимчасово окупованих територій. За його словами, такі зобов'язання брав на себе Володимир Зеленський, хоча на Банковій це раніше заперечували.
Про це Макрон сказав на спільній пресконференції з Путіним 7 лютого.
За його словами, Росія також вітає зняття законопроєкту, «який порушував би Мінські угоди».
«Зокрема, ми вітаємо зусилля президента Зеленського, конкретні обов'язки, які він взяв на себе в межах "нормандського формату". Мова йде про відкликання закону, який не відповідає Мінським угодам, і президент Путін про це згадав. Закон було відкликано з ініціативи президента Зеленського...», — заявив Макрон.
Який саме документ було відкликано, Макрон не уточнив, але, вочевидь, йдеться про законопроєкт щодо перехідного періоду, який передбачав правила реінтеграції тимчасово окупованих територій.
24 січня уряд зняв його з розгляду парламентом. Міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук зауважувала, що документ необхідно доопрацювати і внести у нього рекомендації Венеціанської комісії.
Утім, ЗМІ писали, що він був відкликаний за ініціативи Офісу президента й через вимогу Росії перед зустріччю радників лідерів «нормандської четвірки», аби вона відбулась. У Зеленського тоді цю інформацію заперечили, запевнивши, що з «Нормандією» відкликання не пов'язане.
Що за законопроєкт?
Законопроєкт був однією з ініціатив, покликаних забезпечити деокупацію та безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України та громадян, які зараз вимушено проживають у тимчасовій окупації.
Законопроєктом урядовці пропонували розподілити регулювання на конфліктний і постконфліктний періоди. Це мало дозволити визначити певний алгоритм дій держави під час реінтеграції тимчасово окупованих територій та їхніх мешканців. Сюди входять і питання роззброєння, розв’язання гуманітарних проблем, відновлення правосуддя тощо.
Також законопроєктом хотіли установити інститут конвалідації правочинів, створити передумови для формування кадрових резервів державних службовців та поліцейських для роботи на деокупованих територіях і визначити особливості монетарної політики під час перехідного періоду.
Відновлення перемовин з РФ щодо Донбасу
26 січня у Парижі відбулась зустріч політичних радників «нормандської четвірки», у якій від України брав участь глава Офісу президента Андрій Єрмак. За її підсумками сторони погодили спільне комюніке — вперше з 2019 року.
У Зеленського також анонсували, що наступна зустріч має відбутися за два тижні в Берліні.
- Поділитися: