Макрона звинуватили у зраді Франції після того, як він взяв участь у єврейській церемонії

Президента Франції Емманюеля Макрона звинуватили у зраді країни після того, як він дозволив запалити ханукальну свічку в Єлисейському палаці. І праві, і ліві політики засудили дії Макрона, заявивши, що релігії не місце у світській резиденції президента.
Про це пише BBC.
Макрон запросив головного рабина Франції Хаїма Корсіа запалити першу з восьми свічок на Ханукії, що відзначає початок єврейського свята. Приводом стало вручення президенту Макрону нагороди за його зусилля проти антисемітизму.
Але відео церемонії, яке незабаром з’явилося в соціальних мережах, викликало активні обговорення.
Французькі лідери громадської думки всіх мастей заявили, що президент вчинив величезну помилку, допустивши релігію до світської оселі президента.
Одразу і праві, і ліві політики звинуватили Макрона в порушенні секуляризму — це концепція, згідно з якою уряд повинен існувати окремо від будь-якого типу релігій.
«Чи зробить Макрон тепер те саме для інших релігій? Деякі так, інші ні? Це небезпечна спіраль», — заявив ультраправий депутат Алексіс Корб’єр.
Навіть деякі французькі євреї були спантеличені такими діями президента.
«Це те, чому не можна дозволити повторитися. Французькі євреї завжди вважали секуляризм законом захисту та свободи. Усе, що послаблює секуляризм, послаблює євреїв», — сказав Йонатан Арфі, який очолює Представницьку раду французьких єврейських установ.
Сам Макрон сказав, що ні про що не шкодує, і що його запрошення головному рабину було зроблено «в дусі Республіки та злагоди».
«Якби президент справді здійснив релігійний акт або взяв участь у церемонії, це дійсно було б порушенням секуляризму. Але цього не сталося», — переконаний Макрон.
Більше про секуляризм
Ідея секуляризму була закладена у французький закон 1905 року після боротьби між державою та Католицькою церквою. Секуляризм закріплював свободу віросповідання, але припинив участь держави в житті церкви та прибрав усі ознаки релігії з громадських будівель.
Відтоді закон став розглядатися як наріжний камінь сучасної Франції, що забезпечувало суворий нейтралітет між християнством, ісламом та юдаїзмом, а також гарантувало, що громадяни розглядаються як індивідууми в державі, а не як члени громади.
Позиція Макрона щодо війни Ізраїлю та ХАМАСу
Критики закидають президенту Франції, що він не зміг представити послідовну реакцію на війну, натомість зигзагоподібно переходив від підтримки Ізраїлю до його засудження: з метою заспокоїти велике єврейське та мусульманське населення в Франції.
Спершу Макрон відвідав Ізраїль і запропонував створити міжнародну коаліцію проти ХАМАСу. Потім він організував міжнародну конференцію допомоги Сектору Гази, на яку Ізраїль не запросили. Пізніше Макрон відмовився взяти участь у марші проти антисемітизму, а також заявив, що Ізраїль «бомбив немовлят».
- Поділитися: