Малайзійські дикі свині знищують сотні саджанців дерев, але виявилось, що це на користь екосистемі — дослідження

Дика свиня
Дика свиняFlickr 

Диких свиней (Sus scrofa) часто називають руйнівниками екосистем, але нове дослідження в Малайзії показало, що їхні дії насправді доволі корисні.

Такого висновку дійшли вчені з Університету Квінсленда (Австралія).

Вивченням впливу свиней на тропічні лісі в Малайзії займався доктор наук Метью Лускін. У цій місцевості тварини створюють собі гнізда перед тим, як народити — і роблять вони їх із сотень саджанців дерев.

Гніздо свиніУніверситет Квінсленда

Здавалось би, і яка в цьому користь? Вчені дійшли висновку, що свині насамперед використовують саджанці тих видів дерев, які домінують, і тим самим допомагають рідкісним видам. Тобто в такий спосіб тварини сприяють біорізноманіттю лісів.

Автори дослідження помітили близько 30 тисяч саджанців й вивчали, як змінилось біорізноманіття у тих місцях, де гніздились дикі свині. Загалом вони дослідили понад 200 гнізд.

«Свиней можна вважати "випадковими лісниками", які знищують звичайні саджанці та ненавмисно підтримують біорізноманіття», — каже Лускін.

Він нагадав, що в багатьох регіонах люди намагаються контролювати чисельність свиней, але нове дослідження демонструє, що вони можуть бути не тільки шкідниками.

«Це цікаве відкриття, бо свині є найрозповсюдженішими великими тваринами у світі, тому виявлення будь-яких нових впливів на екологію має величезні наслідки у всьому світі», — наголосив дослідник.

Водночас Лускін зазначив, що в Малайзії свині є місцевим видом, тому, наприклад, в Австралії, де вони є інвазивним (завезеним) видом, такого ефекту може не бути.