Малюська: Жоден російський військовополонений не байдикує, усі працюють

російські полонені під час роботи
російські полонені під час роботиДмитро Гончар / hromadske

Усі російські військовополонені, які не є пораненими та не відбувають лікування, працюють у таборі.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська в етері «Українського радіо».

Він розповів, що полонені займаються нескладною працею — плетінням меблів з лози, склеюванням різноманітних матеріалів.

«Тобто це проста фізична праця, разом з тим вони зайняті. А з точки зору ставлення до праці й дисципліни, безумовно, з ними працювати простіше, ніж зі звичайними в'язнями, які вчинили злочин. Тож там дисципліна на вищому рівні й, відповідно, ефективність праці краща. Жоден військовополонений, який перебуває в нашій системі, не байдикує, усі працюють», — сказав міністр.

А як щодо інших в'язнів?

Інші в'язні в українських тюрмах, не лише полонені, також залучаються до роботи. Вид роботи залежить, зокрема, від статті, за якою ув'язнений потрапив за ґрати. Найбільш небезпечні злочинці не можуть працювати поза межами в'язниці.

Нагадаємо, минулого тижня Мін'юст анонсував, що в Україні увʼязнених почали долучати до роботи шахтарями. Малюська розповів, що поки це пілотна група з трохи більше десятка людей — невелика вечірня зміна, яка не перетинається з основними працівниками.

Загалом же в'язні працюють на різноманітних кар'єрах: займаються збіркою автомобільних запчастин, первинною обробкою харчових продуктів, деревообробкою тощо. Зазначимо, праця ув'язнених в Україні є добровільною, а за роботу виплачується зарплатня.

Малюська розповів, що зарплата в'язнів за роботу на шахтах «іноді перевищує навіть зарплату окремих головних спеціалістів Міністерства юстиції України».

«Але після відрахувань податків, перерахунку в спецфонд установи виконання покарання, а також відшкодування шкоди, завданої злочином, залишається істотно менша сума. Не в порівнянні з працівниками Міністерства юстиції, але все одно значна і на ринку праці досить конкурентна», — сказав він.