ENRU

«Мама Африка» в Україні: фестиваль їжі та настрою

Фестиваль африканської культури «Мама Африка» тривав з 4 по 6 серпня на Мистецькому хуторі Обирок, що на Чернігівщині.

Учасники приїхали з Конго, Нігерії, Сенегалу, ПАР, Ефіопії, Судану та Марокко. Долучилися також африканці, які нині живуть та навчаються в Тернополі, Харкові.

«Декілька років тому я мандрував Африкою. У різних селах люди безкоштовно давали харчі, ночівлю. Я зловив себе на думці: а якщо африканці подорожуватимуть Україною, чи буде така гостинність у нас? Тому вирішили, треба щось зробити, щоб вони відчули нашу гостинність», — розповів організатор фестивалю Леонід Кантер.

На фестивалі організували ярмарок з африканською кухнею, одягом, сувенірами, майстер-класами. Сюди приїхав і Медун Ба – він народився в Україні, у 4 роки разом з батьком поїхав до Сенегалу, де прожив 20 років. З матір’ю, що лишилася в Україні, майже не спілкувався.

Нині хлопець повернувся до України, вивчив російську та українську, закінчив український виш, знайшов роботу та одружився. За кілька місяців у його родині з’явиться дитина. На фестиваль разом зі своєю сім’єю приїхав і батько Медуна. Тут разом вони готували їжу для учасників — смажені банани, напій із баобаба, каркаде, солодкі кульки пуф-пуф.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram