Мандат змінного голови ЄС перейшов до Нідерландів

default/Мандат змінного голови ЄС перейшов до Нідерландів
Зберегти
Вигляд

Від Люксембурга мандат чергового змінного голови Європейського союзу з 1 січня переходить на півроку до Нідерландів. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Нідерланди вважають найважливішим завданням свого мандата інноваційний розвиток Євросоюзу, спрямоване на економічне зростання і створення робочих місць.

«Нідерланди бажають, щоб Європа сконцентрувалася на питаннях, які мають велике значення для громадян і підприємств: процвітанні, свободі і безпеці - а не на аспектах, які держави-члени можуть дуже добре врегулювати самі, таких як охорона здоров'я, пенсії і податки», - заявило нідерландське головування Євросоюзу.

В Амстердамі вважають, що посилення уваги до інновацій, економічного зростання та зайнятості потребують більш раціонального європейського законодавства, яке повинно бути спрощено і буде однаково застосовно у всіх державах-членах. Від цього, говорять в Нідерландах, адміністративні навантаження і витрати полегшаться для громадян, підприємств і державних властей. Також важливим чергового головування ЄС є - фінансова стабільність і надійність єврозони, політика у сфері захисту клімату і стала енергетична політика.

«Разом ми зробимо Європу сильнішою. ​​Наше схожість об'єднує нас сильніше, ніж поділяють наші відмінності, будь то торгівля, навколишнє середовище, клімат або енергетика, не забуваючи про такі області, як мир, безпека і процвітання. Нідерландська традиція узгодженості та співробітництва може виявитися цінною для Європи», - вважає новий голова Євросоюзу.

Також він зазначив, що зовнішня безпека і внутрішня безпека тісно пов'язані і вимагають узгодженого підходу. Треба поліпшити прийом біженців, як в регіоні в цілому, так і в Європі. Держави-члени повинні розподілити навантаження більш справедливим чином і вивчити, як краще стримувати міграційні потоки.

Очікується, що оновлені пропозиції ЄК з «розумних кордонів» Євросоюзу також будуть розглянуті протягом нідерландського головування в ЄС.

Нагадаємо, Нідерланди головували в Раді міністрів ЄС 11 разів у період з 1960 по 2004 роки. 1 січня 2016 головуючих мандат Нідерландів буде дванадцятий в історії Євросоюзу.

/ фото news.online.ua