Через глобальне потепління зменшується середовище проживання білих ведмедів, через що вони недоїдають та народжують менше дітей.

Про це йдеться в дослідженні вчених Університету Вашингтона, що в американському місті Сіетл. Його результати оприлюднені в науковому виданні Ecological Applications.

Дослідники проаналізували поведінку дорослих самок білих ведмедів у морі Баффіна, що на захід від Гренландії, у 1990-х і 2010-х роках.

З’ясувалося, що в 2009-2015 роках ведмеді проводили в середньому на 30 днів більше на землі, ніж у 1991-1997 роках — через те, що морський лід став танути швидше, ніж раніше.

А чим більше часу тварини на суші, тим менше вони здатні полювати на їжу — і, відповідно, тим більше вони недоїдають. Зокрема, з 352 ведмедів, яких спостерігали дослідники, не знайшлося і 50 вгодованих.

Також учені встановили, що через танення льодів і недоїдання білі ведмедиці стали народжувати менше дитинчат. Зокрема, як зазначається в дослідженні, в майбутньому «норма» у двох ведмежат на самицю може зникнути.

«Наші результати показують, як одночасний аналіз різних даних, зібраних протягом тривалого проміжку часу, може дати… розуміння впливу змін клімату на довкілля», — йдеться в дослідженні.

Учені зазначають, що зібрану ними інформацію можна використати для планування довгострокових заходів зі збереження довкілля.

Поділитись: