Масове отруєння школярів у Хмельницькому: кількість постраждалих зросла до 92, десятки батьків звернулися до поліції

У Хмельницькому вже щонайменше 92 людини звернулися по допомогу до медиків у зв'язку з отруєнням. Через масове нездужання школярів у навчально—виховному об'єднанні (НВО) №1 до підрозділів поліції звернулися 39 батьків.

Про це повідомили у Національній поліції.

Правоохоронці отримали інформацію про перші чотири випадки госпіталізації дітей ще 7 вересня. Відтоді, за даними поліції, кількість госпіталізованих дітей і тих, що лікуються вдома, зростає.

У Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб повідомили, що станом на 18:00 10 вересня до різних медичних установ, зокрема й до сімейних лікарів, звернулися понад 90 дітей із навчального закладу з діагнозом «гостре отруєння невстановленої етіології».

Поки що до поліції звернулися 39 батьків, слідчі з'ясовують стан здоров'я інших дітей. Окрім того, сам навчальний заклад перейшов на дистанційну форму навчання, а робота харчоблоку призупинена.

Поліція за фактом отруєння дітей відкрила кримінальне провадження за ч. 1 статті 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням) Кримінального кодексу. Розслідування інциденту триває.

Що передувало?

Перші ознаки нездужання (нудота, блювання, діарея, підвищення температури, слабкість) в учнів НВО №1 у Хмельницькому проявилися приблизно опівночі із 7 на 8 вересня. Напередодні ті, хто занедужав, харчувались у шкільній їдальні.

Відтоді по медичну допомогу звернулися 92 людини, зокрема 91 дитина й один дорослий ㅡ мати захворілого школяра. До Хмельницької інфекційної лікарні госпіталізували 15 людей, серед них 14 дітей. Ще 77 дітей перебувають на амбулаторному лікуванні під наглядом педіатрів та сімейних лікарів.

Загалом у закладі, де сталося масове отруєння, навчаються понад 900 дітей, із них 602 харчуються у шкільній їдальні. В обласному центрі МОЗ повідомляли, що приготування страв відбувається у харчоблоці навчального закладу. Там працюють 11 людей, яких уже обстежили на кишкову групу та золотистий стафілокок.

Окрім того, зразки їжі з навчального закладу надіслали на експертизу, але перші її результати будуть орієнтовно лише в понеділок, 13 вересня.

Як виявити отруєння?

У МОЗ зазначали, що симптоми харчового отруєння можуть з'явитися раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, пронос і спазматичний біль у животі, здуття живота, нудота і блювання, холодний липкий піт, низький тиск. За перших симптомів отруєння необхідно звернутися до лікаря.

Фахівці Держпродспоживслужби радять дуже обережно ставитися до вибору продуктів, користуючись послугами закладів громадського харчування, особливо в літній період. На цей час рекомендують відмовитися від продуктів, що швидко псуються, зберігання яких потребує холоду, а також від різноманітних салатів, до складу яких входять майонез і яйця.