Першою я туди зайшла, що бачила, ніколи в житті не забуду. Я просто дуже хочу справедливості, щоб той, хто винен, був покараний, якщо винен Пєрмяков, нехай правильно судять, нехай доведуть, що це він. 

Вже шостий місяць, а ніхто з нас не працює, ми нічого не можемо робити, нічого не можемо дізнатись, Пєрмяков в тому гарнізоні, ми його жодного разу не бачили навіть. Адвокати наші навіть зайти на цю російську воєнну базу не можуть, ми навіть не знаємо, що там за дверима казарми. Наші адвокати кажуть: хто нас туди пустить? 

Я не вірю, що він це сам міг зробити, хтось був ще. 

Як тільки хочу збирати мітинг, одразу чиновники з Єревана дзвонять, заспокоюють. 

Там до сих пір ялинка стоїть у них, ніхто нічого не прибирав... Ви знаєте, які вони хороші люди були, вони навіть кота не чіпали. 

Громадське через півроку після трагедії зустрілось із Рітою Петросян – сестрою вбитої Асмік Аветісян. Ріта стала першим свідком цього масового вбивства. Саме вона 11 січня цього року і побачила своїх шістьох родичів убитими – п’ятьох дорослих і дворічну дівчинку. Через сім днів у лікарні помер і шестимісячний хлопчик Сергій із цієї сім'ї. 

Ріта Петросян досі чекає розслідування справи, в цей час головний підозрюваний російський військовий Валєрій Пєрмяков перебуває в гарнізоні на російській військовій базі в Ґюмрі. Доступу вірменських адвокатів до ного немає. Жодного разу Пєрмякова не привозили в будинок Аветісянів для слідчого експерименту. Сама кримінальна справа розслідувалась двома країнами – Росією та Вірменією. 

Однак під час протестів у Вірменії проти підвищення цін на електроенергію президент республіки Вірменія – Серж Саргсян – домовився з російським міністром транспорту про передачу цієї справи Вірменії. Ріта Петросян вважає, що це зробили для того, аби не почались протести і через затягування з розслідуванням убивства її родичів. 

У січні цього року після масового вбивства Ґюмрі сколихнула хвиля протестів. Тисячі людей вимагали передати справу Вірменії, а також закрити російську військову базу в Ґюмрі. 

У вбивсті сімох членів родини Аветісян підозрюють дев'ятнадцятирічного російського військового – Валєрія Пєрмякова. За даними поліції і прокуратури, Пєрмяков 11 січня втік із місця несення служби – російської військової бази, котра розташована в Ґюмрі і намагався дістатися до турецького кордону. Пройшовши півгодини, військовий зайшов в один із будинків, і коли люди в домі прокинулись, він відкрив вогонь.

Вистрілявши 28 патронів, він убив Сергія Аветісяна, його дружину Асмік, дочку Аїду, зятя Армена, невістку Араксію і двохрічну внучку Асмік. Після того, як, за версією слідства, в Пермякова закінчились патрони він заколов штик-ножем шестимісячного онука Аветісянів – Сергія. У скоєному злочині, як стверджують слідчі, Пєрмяков зізнався. Також на місці вбивства були знайдені відбитки пальців підозрюваного. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile