У неділю у центрі столиці Молдови Кишиневі пройшов вже другий за масштабністю протест. По даним організаторів протесту - громадянської платформи "Гідність та правда" - сьогодні на площу Великого Національного зібрання вийшли близько 80 тисяч чоловік.

Вимоги залишаються такими же, які були заявлені минулої неділі 6 вересня, коли був даний старт протестному руху у Кишиневі: відставка президента і прем'єра, дострокові парламентські вибори не пізніше березня 2016 року, оголошення персонами нон-грата олігарха Плахотнюка, Філата та інших посадовців, повернення вкраденого мільярда євро, який "зник" з рахунку 3 комерційних банків.

Крім того, протестувальники вимагають повного перезавантаження влади: звільнення Генерального прокурора, голови Національного банку, керівника Національного антикорупційного центра, голови ЦВК.

Щоправда, всі переговори з владою допоки закінчувалися нічим. Керівництво Молдови оголосило, що у відставку ніхто не піде. Однак у громадянській платформі "Гідність та правда" говорять, що спроб не припинять і очікують, що наступного тижня переговірний процес поновиться.

За наслідками недільного мітингу протестувальники ухвалили резолюцію, згідно з якою всенародний протест оголошується безстроковим. Організатори закликали приєднуватися до нього не лише у Кишиневі, але й починати мітинги в інших містах Молдови.

Крім того, запропонували розширяти не лише географію протестів, але й точки збору - ставити намети не тільки біля будинку Уряду, як зараз у Кишиневі, але й рухатися далі - до будівлі парламенту та президентури.

Також сьогодні громадянська платформа оголосили про те, що буде створений Уряд народної довіри. А його, в свою чергу, формуватиме новий політичний рух. Не виключено, що кілька представників "Гідності та правди" увійдуть до цієї сили, однак головний критерій - це люди з народу, чесні та професійні, твердять у платформі.

Щоправда, ніяких механізмів щодо розбудови цієї політичної сили поки не придумали.

"Ще матимемо час" - пообіцяли у платформі.

/ Кіра Толстякова, Олександр Назаров

hromadske.tv

Поділитись: