Технології / Гаджети

Massive Attack до 20-річчя альбому Mezzanine перевипустить його на ДНК

Wired
Технології/Гаджети/Massive Attack до 20-річчя альбому Mezzanine перевипустить його на ДНК
Зберегти
Вигляд
lead
До 20-річчя альбому Mezzanine гурт Massive Attack перевидасть його у формі спрею зі штучної ДНК, на яку записані треки.

Щоб записати альбом в ДНК, Massive Attack об’єдналася з вченими з команди TurboBeads із вищої технічної школи Цюриха (Швейцарія). Дослідники використовували спосіб, який придумав американський біотехнолог Крейг Вентер. За допомогою двійкового коду, вони перенесли альбом у послідовність з 920 тисяч основ штучного ДНК, зокрема аденіну, цитозину, гуаніну і тіаміну.

Балончик з ДНК-альбомом випустять в обмеженій кількості. У кожному спреї вміститься приблизно по мільйону копій альбому. Однак прослухати його наразі непросто, адже пристроїв, які змогли б відтворити музику з такого носія не надто багато.

Єдиний портативний прилад для секвенування ДНК і РНК MinION від компанії Oxford Nanopore коштує 75 тисяч фунтів(близько 2,75 мільйонів гривень) і здатний «програти» Mezzanine за тиждень роботи потужного комп’ютера для розшифровки. За словами вчених, отримана ДНК нагадує природну, але не містить ніякої генетичної інформації. Дослідники відзначили, що вартість перекладу цифрового коду в ДНК дорівнює 650 тисяч доларів за 20 мегабайтів даних. Утім вартість копій.

Крім спрею Massive Attack випустять обкладинку альбому від Фронтмен гурту та художника Роберта Дель Ная, намальовану за допомогою чорнил, що містять ДНК-альбом. За його cловами, у зберігання даних в ДНК «великий потенціал», адже це дозволить зберігати музику на тисячі років.

Технічний консультант Massive Attack Ендрю Мельчор розповів, що на випадок апокаліпсису людство вже найближчим часом може почати зберігати не тільки насіння рослин, але й ДНК. На його думку, в разі краху людства, майбутня цивілізація не зможе використовувати комп’ютери та диски людей, але замість цього може побудувати нові технології на основі ДНК.

Нагадаємо, випущений у 1998 році Mezzanine став першим альбомом в історії, який безкоштовно опублікували в інтернеті.

Ідея зберігання інформації в ДНК виникла в 1960-х роках. Однак перенесення інформації вдалося провести лише у 2012 році, коли біолог з Гарварда Джордж Черч закодував в ДНК свою книгу.

Раніше ми розповідали, що на Місяць відправлять «капсулу часу» з інформацією на ДНК.

Більше про:
# днк
# музика
Пов`язані новини