УКРАЇНА

Мати кримського політв’язня Примова оголосила голодування

20 червня, 2018 20:10
УКРАЇНА/Мати кримського політв’язня Примова оголосила голодування
Зберегти
Вигляд
Мати кримського політв’язня, фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Нурі Примова Раіме Примова оголосила голодування.

Мати кримського політв’язня, фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Нурі Примова Раіме Примова оголосила голодування.

Про це повідомляє громадська організація «Кримська солідарність».

Мати політв’язня повідомила, що написала заяву в Управління ФСБ Росії по Криму з вимогою обміняти її сина. У ФСБ відповіли, що на її звернення нададуть відповідь протягом місяця.

За інформацією «Кримської соладірності», Раіме Примова — інвалід 2-ї групи. Вона має лише одну нирку, також в неї діагностували захворювання печінки.

«Я хочу врятувати свого сина, хочу, аби його також включили у списки на обмін. Більше не можу чекати», — сказала Примова.

Наразі у російських та кримських тюрмах голодують четверо українських політв'язнів — Володимир Балух, Олег Сенцов, Станіслав Клих та Олександр Шумков.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Нурі Примов — мешканець Севастополя. У січні 2015 року його арештували та звинуватили в організації діяльності «Хізб ут-Тахрір», яку Росія визнала терористичною організацією.

У вересні 2016 року Примова в анексованому Криму засудили до 5 років колонії.

Загалом же у січні 2015 року у справі про організацію «Хізб ут-Тахрір» в Криму були арештовані Руслан Зейтуллаев, Нурі Примов, Рустем Ваит. Пізніше — Ферат Сайфуллаев, в лютому 2016 року — Емір-Усеїн Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв і Вадим Сірук.

Адвокат затриманих повідомляв, що у російському СІЗО з них знущаються.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини