Маврикійська біологиня провела перший в історії підводний кліматичний страйк

Маврикійська дослідниця Шама Сандуя провела в Індійському океані перший в історії підводний кліматичний страйк. Вона вимагає скоротити викиди вуглекислого газу і захистити океани.
Про це повідомляє міжнародна неурядова природоохоронна організація Greenpeace.
Морська біологиня Шама Сандуя провела акцію протесту біля узбережжя острову Сая-де-Малха, за 735 км від Сейшельських островів. Там розташований найбільший у світі луг із морських водоростей, який є основним поглиначем вуглекислого газу в регіоні.
Під водою Сандуя тримала плакати з написами «Молодіжний страйк за клімат» і «Nou Reklam Lazistis Klimatik» (у перекладі з маврикійської мови — «Ми вимагаємо кліматичної справедливості»).
«Я влаштувала акцію тут, у цій прекрасній віддаленій частині Індійського океану, щоб передати просте послання: нам потрібні заходи з боротьби зі зміною клімату, і вони потрібні нам зараз», — заявила дослідниця.
Вона зазначила, що разом з іншими активістами «Fridays for Future» хоче, щоб до кліматичної кризи поставилися серйозно. Найкращим способом цього досягнути вона вважає скорочення викидів вуглекислого газу і захист океанів.
«Світові лідери повинні взяти на себе зобов'язання створити мережу океанічних заповідників, що захищають принаймні 30% наших океанів. Нам потрібні термінові заходи, якщо ми серйозно ставимося до захисту людей, боротьби з кліматичним руйнуванням та захисту дикої природи», — додала біологиня.
У вересні 2020 року, також у межах «Fridays for Future», активістка Мая Роуз Крейг провела найпівнічніший кліматичний страйк — в Арктиці. Вона хотіла продемонструвати, як кліматична криза призводить до танення льодовиків у найхолоднішій частині Землі.
Чому всі говорять про клімат?
Практично ніхто з кліматологів не сумнівається, що глобальне потепління існує і що воно радикально змінить обличчя планети, якщо зростання температур не вдасться стримати на позначці в 1,5°C у порівнянні з доіндустріальним рівнем. Про це говорять не тільки комп'ютерні моделі клімату планети, але і дані кліматичних супутників, сухопутних метеорологічних станцій і океанічних буїв.
Один із головних чинників, які гальмують глобальне потепління, — це Світовий океан. Починаючи з доіндустріальної епохи, його води поглинають близько 90% тепла і приблизно третину вуглекислого газу, який викидають промислові підприємства, автомобілі та інші джерела. Цей процес не тільки гальмує зміни клімату, але й, як побоюються вчені, може суттєво змінити екосистеми морів.
- Поділитися: