УКРАЇНА

«Медова терапія»: бізнес як реабілітація для учасників бойових дій

30 квітня, 2018 16:04
УКРАЇНА/«Медова терапія»: бізнес як реабілітація для учасників бойових дій
Зберегти
Вигляд
У 2014-2015 роках Максим Петрик був військовим лікарем у зоні бойових дій на Донбасі, допомагав пораненим у Дебальцевському котлі, бачив багато страшного. Повернувшись, довго шукав роботу.

«Коли чули, що учасник бойових дій, тупо відмовлялися, — розповідає він. — Спочатку казали, що допоможуть, але цього не було. Якщо з біржі давали якісь направлення, це були професії або двірника, або інші не дуже цікаві вакансії».

Згодом почув, що для колишніх військових проводять спеціальні курси. Його зацікавила апітерапія — лікувальні властивості продуктів бджільництва, адже тема частково пов'язана з медициною. Паралельно на курсах учили створювати бізнес-план для майбутнього підприємства і вести бізнес.

«Повчився і вирішив, що треба міняти щось у своєму житті, починати допомагати людям, підвищувати свій соціальний статус», — каже Максим.

Відтак став співзасновником кооперативу в Шепетівці, де виготовляють солодощі з меду та горіхів. Тут працюють колишні учасники бойових дій та рідні військових, які й досі воюють на передовій. Мед купують у місцевих фермерів, але в майбутньому хочуть створити й кооператив, де бджолярі самі займалися б збиранням меду.

«Військові АТО стикаються з труднощами. Треба відзначити, що більшість  — із сільської місцевості, де ними ніхто не опікується», — розповідає співзасновник кооперативу Зіновій Свереда.

Тому 10% від заробітку проекту вкладають у створення нових робочих місць для родин військових. Співзасновники кажуть, якщо ветерани не можуть після повернення з війни знайти достойну роботу, то єдиний вихід — самому стати підприємцем.

«Якщо взяти хлопців, які поїхали на передову, дати їм правильні інструменти, вони зможуть будувати економічну передову в Україні», — переконаний бізнес тренер, співорганізатор кооперативу Василь Міракін.

Як працює кооператив, та в чому його цінність — у репортажі Громадського.

Пов`язані новини