Медсестер не вистачає, а «швидкі» стоять під лікарнями. Яка ситуація з госпіталізацією у Києві, Харкові та Одесі

Лікарі обстежують людину, хвору на коронавірус, у палаті інфекційного відділення лікарні в Харкові
Лікарі обстежують людину, хвору на коронавірус, у палаті інфекційного відділення лікарні в ХарковіМакс Левін/hromadske

За минулу добу, 17 березня, в Україні виявили понад 15 тисяч випадків COVID-19. До лікарень потрапили понад 4 тисячі пацієнтів. «Ковідні» ліжка швидко заповнюються хворими, лікарі розповідають про погіршення ситуації у медичних закладах.

Яка ситуація з інфікованими коронавірусом в лікарнях Києва, Харкова та Одеси — у матеріалі hromadske.

Яка ситуація в Києві?

У приймальній Київської міської клінічної лікарні №12 нам повідомили, що заклад переповнений хворими на COVID-19, однак детальніше поки коментувати відмовилися.

Один з медичних працівників лікарні розповів нам, що більшість хворих у лікарні — люди віком від 50 років. Їх почали класти вже у «чисті» зони для персоналу та в резерв, відведений під екстрену допомогу. Медсестер для хворих не вистачає.

«Вчора (16 березня — ред.) бачив під лікарнею близько 7-8 карет медичної допомоги. Це й нові хворі, й ті, яких переводять в інші лікарні. Але для прийому одночасно цього забагато», — каже медпрацівник.

Станом на 17 березня, за даними Міністерства охорони здоров’я, рівень госпіталізацій у Києві становив 90,3 на 100 тисяч населення, а завантаженість ліжок із киснем — 69,8%.

Заступник гендиректора Київського обласного медичного центру екстреної медичної допомоги Олег Куц каже, що кількість госпіталізацій помітно збільшилася. Щодня мобільні бригади їхнього центру отримують близько 170 викликів до хворих на ковід, із них приблизно 70 людей забирають у лікарні. Тоді як декілька тижнів тому таких пацієнтів було 20-30 на день.

Як у Харкові?

Головний лікар Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні Павло Нартов розповідає, що в них зараз перебуває близько 285 хворих, місця є для 300 пацієнтів.

«Учора (16 березня — ред.) госпіталізували 17 людей, позавчора — 19. Зараз ми забираємо в лікарню лише середніх та тяжких хворих, легкі лікуються вдома. Багато є киснезалежних пацієнтів», — розповів нам головний лікар.

Офіційно в Харківській області 31,6% ліжок з киснем заповнені пацієнтами, а рівень госпіталізацій становить 54,1 на 100 тисяч населення (станом на 17 березня).

Проте волонтерка Наталія Попова в коментарі українській службі ВВС зазначає, що останнім часом покласти хворого на коронавірус до лікарні доволі проблематично. Наталія часто допомагає рідним хворих шукати місця в лікарнях.

Що з госпіталізаціями в Одесі?

На засіданні Одеської міської ради мер міста Геннадій Труханов повідомив, що станом на 8:00 ранку 17 березня в Одесі було лише 46 вільних ліжок для хворих на ковід. За даними МОЗ, в Одесі 47,6% ліжок із киснем зайняті пацієнтами.

Волонтер із Одеси Олексій Костржицький каже, що зараз більше важких пацієнтів, які залежать від кисню, на відміну від осені, коли в лікарні потрапляли люди переважно з середньою важкістю перебігу хвороби.

За даними Департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради, у стаціонарі міської клінічної інфекційної лікарні перебувають 276 пацієнтів, із них 72 людини з середнім перебігом захворювання, а 204 — у важкому стані.

Олексій Костржицький теж допомагає влаштовувати пацієнтів у лікарні. За його словами, місць бракує, а деякі заклади навіть віддають перевагу молодшим пацієнтам, ніж тим, хто старший за 60.

Щодня волонтер із дружиною завозить хворим додому концентратори. Загалом, каже Олексій, одеський фонд «Корпорація монстрів», який допомагає хворим на коронавірус від початку епідемії в Україні, має близько 500 концентраторів — майже всі вони вже розподілені в оселі пацієнтів.

«За останні тиждень-два лікарні почали виписувати хворих, які мають ще низьку сатурацію. Це вимушений захід, щоби врятувати життя іншим важким хворим. Щодня ми отримуємо багато дзвінків із проханнями надати концентратор. Зараз ми вимушені відмовляти людям, у яких сатурація 90, щоб дати прилади іншим хворим із нижчим рівнем кисню в крові», — розповідає волонтер.