Медсестра в Німеччині, ймовірно, ввела фізрозчин замість вакцини Pfizer понад 8 500 людям. Їх просять щепитися повторно
У землі Нижня Саксонія, що на півночі Німеччини, понад 8 500 людей просять повторно щепитися проти коронавірусу. Медсестра, яка вводила їм препарат, могла замінити його на фізрозчин. Справу розслідують правоохоронці.
Про це повідомляє NDR.
Ще у квітні 2021 року стало відомо, що 40-річна працівниця центру вакцинації в районі Фрисландія зізналася в підміні вакцини Pfizer фізрозчином у шести випадках. Але пізніше з’ясувалося, що це могло відбутися не один раз.
Зараз поліція вважає, що протягом 5 березня — 20 квітня медсестра могла вколоти фізичний розчин 8557 людям, частині з них зокрема й два рази (вакцина Pfizer є дводозною). Більшість цих людей віком понад 70 років — тобто перебувають у групі ризику.
Влада Фрисландії вже оголосила запис на повторну вакцинацію для цих людей. Ті з них, кому фізрозчин могли вколоти двічі, отримають, відповідно, дві дози вакцини. За даними NDR, уже близько 3600 людей записалися на вакцинацію.
Що саме стало причиною для таких дій жінки, наразі невідомо. Як передає Süddeutsche Zeitung, слідчий Пітер Беер на пресконференції говорив, що медсестра поширювала в соцмережах «критичну щодо COVID-19 інформацію» і критикувала дії уряду з протидії епідемії.
Адвокати медсестри заперечують цей мотив. «Наша клієнтка не діяла з політичних міркувань і не просто давала фізрозчин людям, які хотіли вакцинуватися», — кажуть вони. І додають: медсестра просто хотіла покрити нестачу вакцини, яка розлилася з однієї ампули.
Раніше NDR називало ще одну ймовірну причину дій жінки: мовляв, вона випадково розлила вакцину й не хотіла втратити роботу, бо до того тривалий час не працювала. А втім, коли вона зізналася в підміні вакцини фізрозчином, її все ж звільнили.
Наразі дії жінки розслідує поліція. Вона поки не висунула жодних звинувачень і продовжує допитувати свідків.
У Німеччині, як і в решті країн-членів ЄС, з грудня 2020 року використовують вакцини проти коронавірусу виробництва Pfizer / BioNTech, AstraZeneca, Moderna та Johnson & Johnson. У 83-мільйонній країні повністю вакцинувалися 46,7 мільйона громадян, або понад 56% населення.
- Поділитися: