УКРАЇНА

Медведчук про Сенцова: «Ви справді думаєте, Росія допустить щось жахливе?»

2 вересня, 2018 18:08
УКРАЇНА/Медведчук про Сенцова: «Ви справді думаєте, Росія допустить щось жахливе?»
Зберегти
Вигляд
lead
Політик, кум президента Росії, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Віктор Медведчук, коментуючи ситуацію з українським політв'язнем Олегом Сенцовим для британської газети Independent, сказав: «Ви справді думаєте, що Росія допустить щось жахливе?».

Політик, кум президента Росії, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Віктор Медведчук, коментуючи ситуацію з українським політв'язнем Олегом Сенцовим для британської газети Independent, сказав: «Ви справді думаєте, що Росія допустить щось жахливе?». 

Інтерв'ю з Медведчуком британська газета Independent опублікувала 1 вересня.

«Ви справді думаєте, що Росія допустить, аби трапилося щось жахливе? Є така річ, як примусове годування. Це допускається за правилами тримання під вартою», — сказав Медведчук.

Сенцов голодує 112 день.

За його словами, на шляху до звільнення Сенцова стоїть декілька запитань «змісту» та «форми».

Медведчук вважає, що Україна несе відповідальність за створення для себе низки проблем, «створюючи політичний тиск» та «висуваючи ультиматуми».

Також політик зазначив, що не бачить нічого спільного між українським політв'язнем Олегом Сенцовим та українським дисидентом Василем Стусом, адвокатом якого він був у 1980 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому з фільму про Василя Стуса вирізали сцени з Медведчуком

«Я не бачу нічого спільного між Стусом та Сенцовим», — сказав він.

Медведчук додав, що він у 1980 році був просто «молодим адвокатом».

«Стус засуджував радянську владу і не вважав її законною. Кожен вирішує свою долю. Стус визнав, що агітував проти радянської влади. Його визнали винним за законами того часу. Коли закони змінились, справу закрили. На жаль, він помер», — сказав Медведчук.

16 серпня у Києві біля офісу організації політика, кума президента Росії Віктора Медведчука провели акцію «#МедведчукМиНеЗабули».

В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Олег Сенцов: 100 днів голодування —  фоторепортаж з акції під російським посольством

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройшов у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини