Наразі в Україні найвищий рівень публічного запиту на медичну реформу, проте між МОЗ і депутатами Ради відсутня налагоджена комунікація, яка є ключовим моментом для її впровадження.

Наразі в Україні найвищий рівень публічного запиту на медичну реформу, проте між Міністерством охорони здоров’я і депутатами Верховної Ради відсутня налагоджена комунікація, яка є ключовим моментом для її впровадження. Якщо комунікація між законодавцями та посадовцями МОЗ не буде встановлена, реформа ризикує провалитись.

Про це в ефірі Громадського розповів експерт групи «Реформа охорони здоров’я» Реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка.

«Основний ризик реалізації медичної реформи — це конфлікт між законодавчою і виконавчою гілками влади», — сказав експерт.

За його словами, конфлікт відбувається через закономірний спротив з боку старих функціонерів сфери охорони здоров’я, які відчувають себе чужими в проектах нової команди Міністерства.

«Відбувається спротив старої системи тим змінам, які пропонує нова команда міністерства. Процес закономірний, бо мова йде про мільярдні потоки коштів. Зрозуміло, що буде спротив від тих, хто в попередні роки отримував вигоду з закупівель не через міжнародні організації», — пояснив Ябчанка причини, за якими МОЗ і члени комітету з питань охорони здоров’я не можуть налагодити співпрацю.

На переконання експерта, ситуація все ж не є катастрофічною.

«Дискусія є. Справа в тому, що для депутатів оці політичні баталії це нормальна політична історія. Для команди МОЗу це виглядає як цирк. У мене враження, що члени команди МОЗу просто не хоче приймати участі у цьому», — зазначив він.

За словами експерта, Україна ризикує повторити помилку, через яку медична реформа провалювалася до сих пір.

«Ми можемо стати на ті ж граблі, бо навіть якщо ця команда не піде з МОЗу, то треба розуміти, що для реалізації плану реформи охорони здоров’я, потрібна законодавча підтримка на рівні Верховної Ради України. Якщо ми знову матимемо конфлікт між депутатами і чиновниками МОЗу, все закінчиться нічим», — застережив він.

«Ніколи МОЗ не був таким відкритим, не робив таку кількість виїзних комунікацій. Заступники або сам міністр постійно комунікує з лікарями, головами громад і так далі. Але без законодавчого супроводу нічого не вдасться. Тому давайте все ж навчимось спілкуватись і приймати спільні рішення», — підкреслив Ябчанка.

Раніше повідомлялося, що керівництво МОЗ залишило засідання комітету через те, що за відсутності кворуму депутатів комітету, «засідання перетворилося на публічний брифінг».

До цього в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомляла, що МОЗ створить всеукраїнську мережу кардіологічних центрів, в якій кожен українець отримуватиме безкоштовну допомогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Пацієнти будуть підписувати контракт зі своїм лікарем — МОЗ»

Поділитись: