Життя

Меджліс створить комітет у вигнанні у разі заборони

Життя/Меджліс створить комітет у вигнанні у разі заборони
Зберегти
Вигляд

Меджліс кримськотатарського народу розробляє кілька сценаріїв, як працювати у разі заборони на території Росії, заявив в ефірі Громадського член Меджлісу Ескендер Барієв.

«Вже є проект рішення Меджлісу, що у разі заборони він працюватиме в надзвичайному режимі», — сказав він.

За одним із варіантів, буде створена Рада національної безпеки, або Комітет, кримськотатарського народу, який працюватиме в Україні. Також на материкову території України буде виведена президія, яка може ухвалювати рішення від імені Меджлісу, розказав Барієв.

«Є міжнародний досвід, коли уряди вимушені були знаходитися в екзилі, коли їх територія була окупована. Це нормальна практика, яка давала позитивний результат», — додав він.

При цьому він не виключив, що після заборони Меджлісу Росія почне створювати в Криму підконтрольні окупаційній владі організації, які виступатимуть від імені кримськотатарського народу. Він додав, що подібні спроби почалися одразу після окупації, але поки не досягли успіху.

Нагадаємо, що, у разі, якщо Росія заборонить Меджліс крисмькотатарського народу, кримські татари вимагатимуть застосувати до РФ нові санкції.

Пов`язані новини