Досягнута у середу в Мінську домовленість про відведення військ і озброєння на трьох ділянках на Донбасі –  біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського – не має механізму впровадження та санкцій за її невиконання.

Про це в ефірі Громадського сказав Роман Безсмертний, екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи.

«Це дуже добре, що відбувся цей крок (угода про розведення сил на Донбасі – ред.), але не треба його переоцінювати. Це три населені пункти (Станиця Луганська, Золоте і Петрівське – ред.), де війська розділяла дорога і вони стояли впритул, що провокувало часті зіткнення. По багатьох ділянках лінія розмежування чітко не встановлена. Дуже добре, що відбулася рамочна домовленість, яка дає підходи, як діяти в таких ситуаціях як можна діяти, в таких ситуаціях, де загострення досягло максимуму», – сказав Безсмертний

Водночас наразі немає механізму впровадження домовленостей і санкцій за їх невиконання.

«Механізму виконання на даний час немає, санкцій за невиконання немає. Звідси, якщо ми візьмемо сильні з юридичної точки зору документи, а це 2 протоколи про відведення та розведення важких та легких озброєнь і танків і сьогоднішнє рамочне рішення, то вони так і до кінця не були реалізовані, бо санкцій за погане виконання чи невиконання немає. Відтак можу прогнозувати, що все буде залежати від того, як розпочнеться і як буде вестися цей процес», – сказав Безсмертний.

Він також розповів, що мало супроводжувати такі рамочні домовленості.

«На практиці до такої рамочної домовленості мав додаватися план, підписаний з боку Генеральних штабів, в які терміни, з якої точки, хто і куди відводиться та чи інша військова частина та озброєння, хто супроводжує з боку ОБСЄ такі кроки, хто фіксує та верифікує такі процеси. Подібна процедура досить чітко розписана міжнародними документами», – сказав він.

Раніше Тристороння група у Мінську підписала угоду про розведення сил на Донбасі. 

В ОБСЄ заявили, що підписана угода стосується відведення військ у районі Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.

Поділитись: