Мексиканьска влада передала США знаменитого мексиканського наркобарона Хоакіна Гусмана Лоера, також відомого на прізвисько Ель Чапо.

Мексиканьска влада передала США знаменитого мексиканського наркобарона Хоакіна Гусмана Лоера, також відомого на прізвисько Ель Чапо (Коротун). Про це повідомляє BBC.

Гузман розшукується у США за контрабанду наркотиків у особливо великих об’ємах. Лідер наркокартелю Sinaloa зітнувся із запитами на екстрадицію з Каліфорнії та Техасу.

Минулого року Гузмана перевели до в’язниці у місті Сьюдад-Хуарес, яке знаходиться одразу за кордоном із США, біля техаського міста Ель Пасо. Наркобарон боровся за право відбувати покарання у Мексиці, та його апеляції були відхилені.

Гузман перебував під пильним наглядом після того, як втік із двох мексиканських в’язниць, що мають високий рівень охорони. Тепер він має постати перед федеральним судом у Брукліні.

Екстрадиція до США завершить кар’єру одного з найбільш відомого наркобарона сучасності. Його статки, зароблені на торгівлі наркотиками, оцінюються у мільярд доларів.

Вміння Гузмана обходити небезпеку дозволили йому довгий час залишатись одним із найвпливовіших ватажків наркозлочинності. Його перша втеча була організована к 2001 році. Зазначається, що він втік, не зважаючи на максимум охорони, ховаючись у контейнері для білизни.

Поділитись: