Розповідь 59-річного Костянтина Безкоровайного, члена місцевої ради у Костянтинівці.

27 листопада 2014 року в його будинок увірвалися озброєні люди, не представившись, звинуватили в тероризмі та сепаратизмі і забрали з собою, спершу помістивши в підвал одного з будинків.

«Той, який сів навпроти мене на стіл. Потім по голові злегка стукали, потім по нозі. Вони погрожували, що чи розстріляють мене, чи трубу в одне місце, чи відвезуть у в’язницю Коростеня, де туберкульоз та СНІД. Після цього в мене стався серцевий напад, викликали медиків» – розповідає правозахисникам свою історію Костянтин Безкоровайний.

Чоловік стверджує, що його тримали спочатку в Краматорську, потім перевели в Ізюм, а після цього він майже 15 місяців провів у Харкові.

У той час в одній з ним будівлі перебували до 70 осіб. А перед тим як відпустити, людина, що не представилася, наказала Безкоровайному мовчати про ув'язнення і говорити, що просто переховувався. Після чого йому дали 200 гривень на квиток додому і відвезли на харківський автовокзал.

На всі запити родичів Безкоровайного СБУ відповідала, що про нього нічого не відомо. Хоча тодішній представник спецслужби Маркіян Лубківський 19 грудня 2014 року заявив, що СБУ затримала «божевільного комуніста», не назвавши його імені.

«Це був шок звичайно. Я написала близько сотні звернень, отримала кілограм води, кілограм відписок, брехні» – розповідає дружина Безкоровайного.

Amnesty International та Human Rights Watch опублікували доповідь про незаконне викрадення та утримання людей на підконтрольній та непідконтрольній Україні територіях під назвою «Ти не існуєш».

Поділитись: