Менше документів — більше математики. Що зміниться в процедурі вступу до вишів у 2022 році?
У Міністерстві юстиції зареєстрували оновлені умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році. Згідно з документом, наступного року основний етап вступної кампанії планують провести в липні.
Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України.
Серед новацій вступної кампанії 2022 року — розширення можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти. Також обіцяють удосконалити розподіл обсягу державного замовлення за галузями.
Крім того, анонсували скорочення переліку паперових копій документів, які мають подавати вступники в паперовій формі. Зокрема, тепер не потрібно буде надавати копії сертифікатів ЗНО та документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в ЄДЕБО.
Також зміниться перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей. Зокрема, хочуть посилити роль математики під час вступу до вишу. Відбулися зміни й у предметах для вступу на медичні спеціальності: тепер другим предметом вступники зможуть обрати математику або хімію, а третім — фізику або біологію.
Планують також розширити сферу застосування ЄФВВ в магістратуру з використанням технологій ЗНО. У 2022 році його проведення заплановане для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування» та 29 «Міжнародні відносини».
Натомість для вступників на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» замість фахового випробування будуть використовувати результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали.
Як повідомляють у Міносвіти, нові умови прийому набудуть чинності вже найближчим часом.
Вступна кампанія 2022
Реєстрація електронних кабінетів вступників і завантаження необхідних документів розпочнеться 1 липня. Медичні огляди та інші доконкурсні процедури за відповідними конкурсними пропозиціями проводитимуть до 9 липня.
Приймати заяви та документи розпочнуть 14 липня та закінчать о 18:00 16 липня — для абітурієнтів, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, або ж о 18:00 22 липня — для тих, хто вступає за результатами ЗНО або вступних іспитів та творчих конкурсів, які були складені з 1 по 13 липня.
Вступні іспити та творчі конкурси проведуть в кілька потоків з 1 по 13 липня включно. У період з 14 по 22 липня можуть проводити додаткові сесії іспитів, творчих конкурсів для абітурієнтів, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
Співбесіди проводитимуть з 17 до 19 липня включно.
Зовнішнє незалежне оцінювання 2022
Реєстрація учасників ЗНО триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для складання ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.
До 29 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки з часом та місцем проведення ЗНО.
Графік основної сесії:
- фізика — 23 травня;
- хімія — 26 травня;
- українська мова, українська мова та література — 31 травня;
- математика, зокрема рівня стандарт — 3 червня;
- іспанська, німецька, французька мови — 6 червня;
- англійська мова — 7 червня;
- історія України — 10 червня;
- географія — 14 червня;
- біологія — 17 червня.
Учасники отримають результати тестувань на своїх інформаційних сторінках до 30 червня.
Перед основною сесією ЗНО відбудеться пробне тестування, щоб ознайомити абітурієнтів із процедурою. Реєстрація на нього триватиме з 5 до 22 січня. Пробне ЗНО з української мови, української мови та літератури відбудеться 19 березня, а з інших предметів — 26 березня.
Пробне ЗНО — платне, його вартість регіональні центри оцінювання якості освіти визначать до 20 грудня.
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: