Ментальна деокупація Криму може зайняти від 10 років до одного покоління — представництво президента
Період когнітивної деокупації Криму, тобто ментального повернення жителів півострова до українського інформаційного та культурного простору, може зайняти від 10 років до одного покоління.
Про це заявив керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в АР Крим Євген Бондаренко під час обговорення в Медіацентрі Україна.
Він підкреслив, що вже є фінально зафіксований стратегічний документ щодо когнітивної деокупації Криму. У ньому визначено вектор руху та розуміння викликів, необхідних для формування пріоритетів, та роботи, яка має проводитися.
Зокрема, серед векторів — «освітня реінтеграція» та «політика щодо дітей та молоді», які передбачають подолання тривалої пропагандистської індоктринації та мілітаризації дітей та молоді, йдеться на сайті представництва.
Бондаренко наголосив, що майже 10 років росія використовує освіту в окупованому Криму в пропагандистських цілях та прагне мілітаризувати дітей та молодь.
Тільки у 2023 році окупаційні адміністрації в Криму виділили понад 82 мільйонів рублів на так зване військово-патріотичне виховання, зазначив Бондаренко.
Що таке когнітивна деокупація?
Це комплекс стратегічних, оперативних і тактичних заходів для переформування фактичної свідомості, соціальних цінностей, світогляду та громадянської поведінки багатьох жителів Криму після деокупації півострова, пояснюють на сайті представництва президента України в АР Крим.
Деокупація Криму
У липні президент Володимир Зеленський заявив, що для України війна не закінчиться, допоки не будуть звільнені всі тимчасово окуповані росією українські території, включно з Кримом.
Згодом він додав, Україна готує комплекс безпекових, економічних і соціальних кроків щодо деокупації та реінтеграції півострова.
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також наголосив, що його ніхто не зупинить у намірі звільнити Крим.
- Поділитися: