Мер Амстердама Еберхард ван дер Лаан 18 вересня подав у відставку через рак легенів, про який він дізнався у січні 2017.

Мер Амстердама Еберхард ван дер Лаан 18 вересня подав у відставку через рак легенів, про який він оголосив у січні 2017.

Про це пише Meduza.

У прощальному листі мер звернувся до жителів столиці Нідерландів:

Любі амстердамці,

У січні я розповів вам, що дізнався від лікарів погані вісті, але я сподівався: що «ще трохи» зможу бути вашим мером. Останні вісім місяців я виконував свою роботу з радістю. Ваша підтримка мені дуже допомагала.

Це «ще трохи» закінчується сьогодні. Лікарі сказали мені, що більше не можуть мене лікувати. Я сказав представникові короля, що хворий. З цього часу мої обов'язки виконуватиме заступник Кайса Оллонхен.

Бути мером найкращого і дорогого мені міста у всьому світі — це велика честь. Дякую за вашу довіру, участь і підтримку і заперечення, які я отримував від вас останні сім років.

Подбайте про наше місто і один про одного.

Прощавайте.

У січні 2017 року стало відомо, що у ван дер Лаана рак легенів з метастазами по всьому тілу майже без шансів на одужання.

Еберхард ван дер Лаан став мером Амстердама у 2010 році. Він зізнавався, що не у захваті від продажу марихуани туристам, але не піддався закликам його заборонити, аргументувавши це тим, що «туристи все одно шукатимуть наркотики у місті і це викличе зростання злочинності».

Інша відома ініціатива ван дер Лаана — бордель, яким керують жінки, що працюють в секс-індустрії. Він відкрився в травні 2017 року. Передбачалося, що він позбавить секс-індустрію проблеми експлуатації жінок. Мерія брала участь у пошуку місця для борделя і в усіх організаційних питаннях, але після запуску проекту повністю усунулася і залишила жінкам право самим вирішувати, скільки працювати, яку орендну плату брати за робоче місце та інше. Наскільки успішно проходить експеримент, поки незрозуміло: підсумки планується підбити через кілька років.

Поділитись: