Мережа АЗС, яку пов'язують із Медведчуком, заперечує зв'язок зі справою про масштабні оборудки з нафтопродуктами
Мережа АЗС Glusco, яку пов'язують із народним депутатом Віктором Медведчуком, заперечила, що причетна до кримінального провадження Служби безпеки про масштабну оборудку з нафтопродуктами. Раніше правоохоронці провели обшуки на нафтобазах та автозаправках мережі.
Про це повідомили в компанії Glusco.
Там кажуть, що кримінальна справа про масштабну оборудку з «тіньової» реалізації неякісних нафтопродуктів в Україні пов'язана саме з посадовцями ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Компані». Ця компанія займається виробництвом продуктів нафтопереробки.
«Кримінальне провадження ніяк не пов'язане з групою компаній Glusco. Справу порушили за фактом вчинення кримінальних злочинів посадовими особами ТОВ "Альтернатів Енерджі Сорсес Компані", які не пов'язані з Glusco ні господарськими відносинами, ні відносинами з контролю», ㅡ йдеться у повідомленні мережі АЗС.
Водночас 11 березня в межах кримінального провадження спецслужба провела обшуки на трьох нафтобазах і 105 АЗС мережі. Компанія зазначила, що вважає такі дії правоохоронців неприпустимими, і поскаржилась, що вони «місцями застосовували фізичну силу та вилучали техніку».
У Glusco додали, що вважають припущення СБУ про причетність мережі до незаконної оборудки «абсурдними», а самих правоохоронців ㅡ зацікавленими у створенні тиску на компанію.
Що передувало?
Служба безпеки України заявила про викриття масштабної оборудки з «тіньової» реалізації неякісних нафтопродуктів. За даними слідства, службовці, яким належить мережа АЗС, організували незаконну схему з ввезення на митну територію України, зокрема з Росії, нафтопродуктів з використанням морських суден. Ввозили паливо поза митним контролем і з приховуванням реальних обсягів, зазначають у прокуратурі.
Орієнтовна сума ухилення від сплати податків — приблизно 240 млн грн. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за чотирма статтями:
- ч. 3 ст. 209 (легалізація чи відмивання майна, одержаного у злочинний спосіб);
- ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків);
- ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);
- ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів).
У межах справи відбулися масштабні обшуки в мережі автозаправок Glusco. Власником швейцарської фірми Glusco Energy S.A. є бізнесмен Нісан Моісеєв. Журналісти програми «Схеми» в розслідуваннях заявляли про зв'язок Моісеєва з Медведчуком.
Медведчук у центрі уваги
19 лютого РНБО запровадила санкції проти Медведчука, його дружини Оксани Марченко, низки громадян РФ, а також проти громадянської дружини Тараса Козака — Наталії Лавренюк.
Перед тим, 2 лютого, санкції запровадили проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.
Також Рада нацбезпеки хоче повернути в держвласність частину нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок». Ним володіє ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього. Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта.
В ОПЗЖ санкції РНБО проти Медведчука розцінюють як «спланований акт політичних репресій». А сама дружина Медведчука, Оксана Марченко, заявила про вимушений похід у політику та вступ до партії.
- Поділитися: