Німеччина підтримує ідею розморожування переговорів щодо вступу Туреччини у Європейський союз.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель після переговорів з прем'єр-міністром Туреччини Ахметом Давутоглу, повідомляє Reuters.

"Як ми можемо організувати процес приєднання динамічніше? Німеччина готова відкрити розділ 17, і почати підготовку до обговорення розділів 23 і 24 (документа про перспективу приєднання Туреччини до ЄС)", - заявила Меркель.

За її словами, деталі цього процесу будуть обговорюватися.

Раніше Меркель виступила проти членства Туреччини в ЄС. Канцлер змінила своє рішення на тлі європейської кризи з біженцями.

Турецький уряд відмовлявся залишати в крайні біженців із Сирії в обмін на гроші від ЄС. ЄС пообіцяв Туреччині три мільярди євро і полгшення візового режиму за допомогу країни у вирішення проблеми.

За даними Міжнародної організації міграції, за цей рік близько 600 тисяч мігрантів прибуло до ЄС, в основному через Туреччину.

Число біженців, які прибули в Європу цього року, вже перевищило 500 тисяч чоловік, що у два рази більше, ніж за весь 2014 рік. Про це повідомило агентство ООН у справах біженців. За оцінками ООН, щодня в Європу прибувають близько 8000 сирійських та іракських біженців.

ЄС розширив свою військову операцію проти нелегальних перевізників мігрантів у Середземному морі 7 жовтня. Раніше під час операції Євросоюзу по боротьбі з нелегальними перевізниками мігрантів через Середземне море до Європи передбачалися лише рятувальні операції людей, що зазнали лиха.

/ фото @CNNTURK_ENG via twitter

hromadske.tv

Поділитись: