Мером столиці Італії вперше в історії обрали жінку – 37-річну Вірджинію Раджі (Virginia Raggi), представницю опозиційного «Руху 5 зірок».

За даними exit poll, вона набрала 64-68% голосів у другому турі виборів. Офіційні ж результати оголосять у понеділок, 20 червня, ввечері.

Проте не чекаючи оголошення результатів голосування, її суперник – кандидат від правлячої Демократичної партії Роберто Джакетті (Roberto Giachetti) – визнав свою поразку і привітав Раджі з перемогою.

«Я привітав Вірджинію Раджі і побажав їй успіху. Я знаю, як важко це було. Дякую всім. Я продовжую бути відданим Рима», - написав Джакетті у Facebook.

5 червня в першому турі адміністративних виборів Раджі набрала більше 35% голосів. Друге місце зайняв Джакетті, якого підтримав прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці.

Вибори мера проходять ще у чотирьох найбільших містах країни – Мілані, Турині, Неаполі та Болоньї.

Попередній мер Рима Іньяціо Маріно пішов у відставку в жовтні минулого року після скандалу, пов'язаного з розтратою бюджетних коштів. Опозиційні партії звинуватили його в тому, що він використовував кредитну карту муніципалітету в особистих цілях, у тому числі і на обіди в ресторанах зі своєю родиною.

Нагадаємо, вперше в історії США військову академію очолила жінка – бригадний генерал Діана Холланд.

Поділитись: