Трьохізбенка – село на лінії фронту. До війни воно відносилось до Слов'яносербського району, а сам районний центр був за дев'ять кілометрів від села. Туди мешканці Трьохізбенки відправляли вчити дітей, самі ходили пішки на роботу, там була районна лікарня і туди вони возили продавати всю городину.

За час війни міст на Слов'яносербськ підірвали, сам районний центр опинився на окупованій території. Трьохізбенців віднесли до Новоайдарського району, що за 70 кілометрів від села. Там тепер і лікарня. В місцевій амбулаторії одна фельдшерка, а обслуговувати їй доводиться не лише це село, а й чотири інших, що належить до цієї селищної ради.

Усе, чого просять мешканці Трьохізбенки, аби вижити після війни, – це відкрити прохід через міст в окупований Слов'яносербськ. Вони вже назбирали усіма селами підписів за те, аби їм тут встановили контрольно-пропускний пункт. По той бік річки, кажуть, у них не лише робота, лікарня, але й у одних діти, в інших батьки. У місцевій військово-цивільній адміністрації, втім, кажуть, що дозвіл на відкриття переходу має бути згори, хоча не заперечують того, що зараз на цій ділянці лінії зіткнення безпечно.

/ Громадське.СХІД

Поділитись: