Сирійці не виїжджають за кордон. Туреччина закрила свій кордон, а місця евакуації можуть стати наступними для авіаударів сирійської авіації за підтримки росіян.

На сьогодні люди, які виїхали з Алеппо після переходу міста під урядовий контроль, залишись фактично у пастці, оскільки кордон з Туреччиною лишається закритим, а місця, куди евакуювали мешканців Алеппо, можуть стати наступними місцями авіаударів сирійської авіації за підтримки росіян.

Про це розповіла журналістка Громадського Наталка Гуменюк, яка зараз працює у турецькому місті Газіантеп на кордоні із Сирією, де живе близько півмільйона сирійців.

Зауважимо, що турецький Газіантеп – найбільше місто на півночі від Сирії, і є найбільшим прихистком для сирійців упродовж останніх років. За даними турецького уряду у місті мешкає 600 тисяч сирійців, це більше чверті населення.

Як повідомляє журналістка, Туреччина дозволяє перетинати кордон із Сирією лише важко пораненим, або тим у кому потрібна серйозна операція. Але таких одиниці.

«Сирійці не виїжджають за кордон. Вони переїжджають на північ, південь, Алеппо, або ж навколишні села, а також місто на південний схід – Ідліб. Його контролюють опоненти режиму Асада, і воно може бути наступним місцем для атаки», – розказала вона.

22 грудня завершилася евакуація зі східного Алеппо цивільних мешканців та повстанців.

Раніше ООН повідомляла, що зі східного Алеппо евакуювали 19 тисяч людей.

Поділитись: