Війна

«Метінвест» Ахметова планує ліквідувати одну з компаній в окупованому Донецьку

26 лютого, 2018 19:15
Війна/«Метінвест» Ахметова планує ліквідувати одну з компаній в окупованому Донецьку
Зберегти
Вигляд
Група компаній «Метінвест», яка належить бізнесмену Рінату Ахметову та народному депутату Вадиму Новинському, збирається ліквідувати компанію «Донецьккокс», що фактично розташована в окупованому Донецьку, а юридично зареєстрована у Маріуполі.

Група компаній «Метінвест», яка належить бізнесмену Рінату Ахметову та позбавленому депутатської недоторканності Вадиму Новинському, збирається ліквідувати компанію «Донецьккокс», що фактично розташована в окупованому Донецьку, а юридично зареєстрована у Маріуполі.

Про це стало відомо з офіційного оголошення про проведення річних зборів акціонерів «Донецьккоксу».

Питання щодо припинення діяльності ПАО «Донецьккокс» як юридичної особи шляхом її добровільної ліквідації, припинення повноважень керівника підприємства і створення ліквідаційної комісії внесені до порядку денного річних зборів акціонерів, які заплановані на 29 березня.

«Припинити приватне акціонерне товариство «Донецьккокс» (пр-т. Нахімова, б. 116, корпус А, м. Маріуполь, Донецька обл., Україна, 87534; ідентифікаційний код юридичної особи 00191112) як юридичну особу шляхом його ліквідації у добровільному порядку, відповідно до вимог чинного законодавства України» — зазначено в проекті рішення.

У 2017 році «Донецьккокс» зменшив збиток в 11,5 разів до 2,504 млн гривень. 

«Донецьккокс» спеціалізується на виробництві доменного коксу, кам’яновугільної смоли, сульфату амонію.

Раніше виробництво «Донецьккоксу» складалося з трьох технологічно самостійних коксохімічних заводів, розташованих в Донецьку: Рутченківського, Донецького і Смолянинівського.

Спочатку було закрито Смолянинівську ділянку. В 2006-2007 роках поетапно припинили роботу 2 батареї Рутченківської ділянки. Після зупинки ще двох батарей на цій ділянці, діяли лише невеликі за потужністю дві батареї Донецької ділянки, які виробляли кокс для підприємства «Донецьксталь».

Нагадаємо, 1 березня у «ДНР» та «ЛНР» заявили про «націоналізацію» усіх українських підприємств. А 2 березня в «ДНР» опублікували список із 43 «націоналізованих» підприємств. Серед підприємств, які були незаконно перереєстровані — «Донецьккокс», Єнакієвський МЗ, «Красноддонвугілля» та інші підприємства групи «Метінвест».

15 березня «Метінвест» Ахметова заявила про втрату контролю над активами на непідконтрольному Донбасі.

У квітні 2017-го «Метінвест» Ахметова припинив співпрацю з працівниками підприємств на території «ДНР» та «ЛНР».

/Дмитро Бондаренко

Пов`язані новини