Життя

MH17: київський реквієм. Рік потому

Життя/MH17: київський реквієм. Рік потому
Зберегти
Вигляд

Ансамбль ім. Лятошинського з нідерландським диригентом Єруном Веєрнінком виконанням реквієму Моцарта вшанували 298 жертв трагедії малайзійського Боїнга МН17. Організована нідерландським посольством церемонія  відбулася в Національному будинку органної  та камерної музики України у Києві. За задумом нідерландців жалобний концерт мав бути  неполітичним заходом пам'яті.

На церемонії присутні посли багатьох країн – Австралії, Малайзії, Німеччини, США, Естонії – та представники ЄС, ОБСЄ та інших міжнародних організацій. Також прийшли президент України Порошенко, прем'єр-міністр Яценюк, секретар РНБО Турчинов, міністр закордонних справ Павло Клімкін, заступник міністра оборони з євроінтеграції та деякі депутати. Присутні і учасники слідчої місії MH17.

Посол королівства Нідерланди Кейс Кломпенхаувер почав свою промову українською і згадував загиблих громадян Австралії, Бельгії, Німеччини, Індонезії, Нової Зеландії, Канади, США. Подякував громадянам України за співчуття і згадав ті квіти, які кияни принесли  до посольства в день трагедії 17 липня 2014-го. Дипломат вшанував українців, що втратили життя у війні. 

Петро Порошенко в довгій промові на початку згадав про агресора і російську війну в Україні, і завершив словами про російську зброю та міжнародний трибунал. Після першого твору українські перші особи залишили залу. 

Коротко виступили Надзвичайний i Повноважний Посол Малайзії в Україні Чуа Теонг Бана та Австралії Даглас Траппет.  

/ Наталя Гуменюк, Нікіта Мікєнзін, Олексанр Назаров

Пов`язані новини