Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що партія Петра Порошенка не попереджала про підтримку на виборах мера столиці. Чинний міський голова наголосив, що його партія «Удар» іде на вибори самостійно.

Про це сказав у відеозверненні сам Кличко.

Він розповів, що лише сьогодні, 16 вересня, дізнався про підтримку його кандидатури на посаду мера Києва іншими політичними силами. Саме «Європейська Солідарність» чинного народного депутата Петра Порошенка нині на з'їзді оголосила, що підтримає Кличка.

Мер подякував за це, але наголосив: «УДАР» іде на вибори самостійно. Ми не торгуємось!».

«Розумію, що чимало політичних сил хочуть, щоб сьогодні Кличко був їхнім мером», — сказав Кличко і додав, що він «є і буде мером лише для киян». 

Стосунки Кличка та Порошенка

Спочатку вони були дуже теплими, але з часом охололи. Так, після Революції Гідності напередодні позачергових виборів президента Кличка розглядали як одного із фаворитів виборів, однак він підтримав Петра Порошенка і той тоді переміг.

Водночас на виборах мера Києва, які відбулись одночасно з президентськими у травні 2014 року, Порошенко підтримав Кличка. Той тоді переміг.

Нові вибори мера відбулись у листопаді 2015 разом з місцевими по всій Україні. Тоді партії «УДАР» та «Блок Петра Порошенка» домовились спільно йти на них, а Кличко знову переміг.

Однак згодом стосунки між політиками охололи, у 2016 році Кличко склав повноваження голови партії БПП. Тепер Кличко заявляє, що підтримка п'ятого президента на виборах йому не потрібна. Варто зазначити, що політичний рейтинг Порошенка з того часу значно впав.

 Коли місцеві вибори?

Місцеві вибори в Україні пройдуть у неділю, 25 жовтня. На них обиратимуть депутатів місцевих рад — сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах, а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад. Офіційний виборчий процес стартував 5 вересня.

Поділитись: