До України ринув потік біженців з Білорусі — режим Олександра Лукашенка переслідує тих, хто не згоден із його перемогою на президентських виборах, і змушує покинути країну.

Їдуть студенти, фахівці IT, інтелігенція — найактивніші люди. Як правило, без тривалого плану на майбутнє та розуміння, що робити далі.

«Подивимося після інавгурації», — говорили вони. Однак 23 вересня, через півтора місяця після виборів, Лукашенко на посаду вступив. І майбутнє у білоруських політичних емігрантів стало ще більш туманним.

Наша журналістка Ксюша Савоскіна поспілкувалася з білоруським художником Олексієм Кузьмичем — тим самим, який влаштував перфоманс на виборчій дільниці, намалювавши на бюлетені фалос; з Уляною Тікун — координатором інформаційного відділу опозиціонера Світлани Тіхановської; із Катериною Купріяновою — членом ініціативної групи Світлани Тіхановської. Ксюша завітала в нашу студію, аби розповісти, хто такі біженці з Білорусі, що вони говорять про ситуацію своєї країни та як бачать власне майбутнє.

Слухайте цей епізод на платформах: Castbox, Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube. Слухайте всі «Українські історії» в Castbox, Apple Podcasts і Google Podcasts .

Поділитись: